Kup bilet online
Sprzedaż biletów prowadzona jest w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo, w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze
w godz. 9:30-16:30 oraz w piątek 26.10 godz. 9:30-18:30, a także w kasach biletowych Areny Lublin - tylko w dniu meczu od 10:00. Sprzedaż online: bilety.motorlublin.eu.
Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka karmy i innych produktów dla bezdomnych zwierząt będących pod opieką "Lubelskiego Animalsa". Więcej tutaj.
niedziela, 9 sierpnia 2015, 12:34

Zaczęli od wygranej!

Maciej Wojczuk cieszy się ze strzelonej bramki (fot. Tomasz Lewtak)

Na inaugurację nowego sezonu 2015/2016 III ligi Motor Lublin pokonał na Arenie Lublin drużynę Chełmianki 3:1.

Podopieczni Dominika Nowaka ruszyli od pierwszej minuty spotkania do ataku, ale akcjom Motoru brakowało dokładności. Oba zespoły z trudem znosiły upalną pogodę, tempo gry nie należało do najszybszych.

Motor dłużej utrzymywał się przy piłce, a przyjezdni szukali szans w kontratakach. W pierwszej odsłonie meczu to taktyka gości okazała się bardziej skuteczna. Po jednej z kontr piłkę do siatki wpakował Oleksij Prytuliak. Chełmianka na prowadzenie wyszła tuż przed przerwą, ale Motor mógł odpowiedzieć golem chwilę później. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał jednak Michał Paluch, który nie trafił do pustej bramki.

Męska rozmowa w szatni podziałała mobilizująco na żółto-biało-niebieskich i na efekty nie trzeba było długo czekać. Niedługo po wznowieniu gry bramkarza gości pokonał Kamil Stachyra. „Kapi” dał sygnał do ataku i odtąd Motorowcy konsekwentnie dążyli do zdobycia bramki dającej prowadzenie. Nie zmienił tego nawet incydent z udziałem Macieja Prusinowskiego, który w 82. minucie wszedł na boisko w miejsce Pawła Myśliwieckiego, a chwilę później ostro zaatakował zawodnika przyjezdnych za co został wykluczony z gry.

Grający w osłabieniu Motor nie cofnął się, by bronić jednego punktu, tylko dalej starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Starania gospodarzy zostały nagrodzone w 88. minucie, gdy bramkę na 2:1 zdobył najnowszy nabytek Motoru – Filip Drozd. Już w doliczonym czasie gry strzelanie zakończył 18-letni Maciej Wojczuk, który z pewnością swój debiut w żółto-biało-niebieskich barwach będzie mógł zaliczyć do bardzo udanych.

Po pierwszej kolejce Motor prowadzi w tabeli razem z beniaminkiem rozgrywek – Piastem Tuczempy, który również wygrał swoje spotkanie 3:1. Przed lubelskim zespołem zaledwie trzy dni przerwy. Już w środę zespół Dominika Nowaka zagra u siebie z Karpatami Krosno, które na inaugurację przegrały z Resovią 0:1.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 3:1 (0:1)
Stachyra 48′, Drozd 88′, Wojczuk 90′ – Prytuliak 43′

Motor Lublin: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Karwan, Szywacz, Piekarski, Tymosiak, Myśliwiecki (82′ Prusinowski), Stachyra (90′ Mroczek), Wolski (65′ Wojczuk), Paluch (59′ Drozd)

Chełmianka: Kijańczuk – Piotr Mazurek, Kwiatkowski, Patryk Mazurek, Krzyżak, Kobiałka, Kowalski (77′ Wacewicz), Prytuliak, Wójcik, Tomalski, Fornal (87′ Koprucha)

Żółte kartki: Kowalski (Chełmianka)

Czerwona kartka: Prusinowski (Motor, 83′ za faul)

Sędzia: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość)