środa, 12 sierpnia 2015, 08:10

Pora wyrównać rachunki

W poprzednim sezonie 2014/2015 III ligi w spotkaniu Motoru z Karpatami na Arenie Lublin padł remis. Jak będzie tym razem? (fot. Tomasz Lewtak)

W poprzednim sezonie 2014/2015 III ligi w spotkaniu Motoru z Karpatami na Arenie Lublin padł remis. Jak będzie tym razem? (fot. Tomasz Lewtak)

Tym razem taki scenariusz nie wchodzi w grę. Trener Dominik Nowak zapewnia, że jego podopieczni na boisku będą skoncentrowani od pierwszej minuty do końcowego gwizdka i to oni narzucą warunki gry przyjezdnym. Sztab szkoleniowy Motoru jeszcze przed inauguracją ligi przygotowywał się do środowej potyczki z Karpatami. W sobotę jeden z wysłanników trenera Nowaka obserwował spotkanie w Krośnie, w którym gospodarze ulegli Resovii 0:1, a następnie przekazał materiał wideo do analizy szkoleniowcowi Motoru. Rywal wydaje się być rozpracowany, pozostaje „tylko” wcielić zdobytą wiedzę w życie.

Spotkanie z Karpatami może być dla lublinian jeszcze trudniejszym sprawdzianem niż mecz z Chełmianką. Zespół prowadzony przez Szymona Szydełko co prawda przegrał swoje pierwsze ligowe spotkanie, ale nadal pozostaje jedną z najsilniejszych ekip w lidze. Już w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu Karpaty pokazały, że są niewygodnym i wymagającym rywalem. Lublinianie prowadzili już 2:0 po bramkach Kamila Stachyry i Piotra Piekarskiego, a jednak spotkanie zakończyło się tylko podziałem punktów, bo goście zdołali zdobyć najpierw gola kontaktowego, a w samej końcówce doprowadzić po rzucie wolnym do remisu. Piłkarze Motoru długo nie mogli dojść po tym spotkaniu do siebie. W środę będą mieli doskonałą okazję do tego, by wziąć rewanż za ostatni mecz i jednocześnie odskoczyć drużynie z Krosna na sześć „oczek”.

W ubiegłym sezonie ostoją defensywy Karpat był Krzysztof Żukowski, który w tych rozgrywkach broni dostępu do bramki Motoru. To na pewno spore osłabienie dla rywali, a jednocześnie wzmocnienie lubelskiego zespołu. Drużyna z Krosna dokonała jednak na innych pozycjach istotnych uzupełnień składu i do Lublina zawita w jeszcze mocniejszym zestawieniu niż w minionej rundzie.

Środowa potyczka Motoru z Karpatami z pewnością przyniesie sporo sportowych emocji, a co za tym idzie również bramek. Kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięski?

Początek spotkania o godz. 19.00. Do zobaczenia na Arenie Lublin!

Komentarze