Kup bilet online
Sprzedaż biletów oraz karnetów prowadzona jest w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo, w siedzibie klubu na Arenie Lublin - codziennie w dni robocze w godz. 9:30-16:30 oraz w piątek 17.08 w godz. 9:30-19:00, a także w kasach Areny Lublin - tylko w dniu meczu od godz. 10:00. Sprzedaż online: bilety.motorlublin.eu.
środa, 12 sierpnia 2015, 23:04

Udany rewanż. Motor – Karpaty 1:0

Kamil Wolski i Filip Drozd w akcji (fot. Tomasz Lewtak)

W meczu 2. kolejki III ligi Motorowcy pokonali na Arenie Lublin zespół Karpat Krosno i zgarnęli drugi komplet punktów w tym sezonie.

Piłkarze Motoru na spotkanie z Karpatami Krosno wychodzili bardzo podbudowani. To wszystko za sprawą pierwszej od dziewięciu sezonów inauguracyjnej wygranej. Dodatkowo chęć zrewanżowania się za remis z poprzedniego sezonu sprawiła, że podopiecznych Dominika Nowaka interesował tylko komplet punktów. Początek spotkania pokazał jednak, że drużyna z Krosno nie odda punktów bez walki. W drugiej minucie goście mogli już wyjść na prowadzenie, jednak piłka po strzale zawodnika Karpat odbiła się od słupka. Przyjezdni jeszcze kilkukrotnie próbowali przedrzeć się przez obronę żółto-biało-niebieskich, jednak nic konstruktywnego z tych prób nie wychodziło. Motorowcy również próbowali wyjść na prowadzenie jednak kibicom nie było dane zobaczyć bramki w pierwszej odsłonie meczu. Zamiast bramek uwagę fanów przykuła interwencja sędziego przy ławce rezerwowej. Mianowicie szkoleniowiec Karpat za wulgarne uwagi został przez sędziego głównego odesłany na trybuny.

W przerwie meczu, kiedy obydwa zespoły były już na murawie Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin wręczyło Prezydentowi Miasta Lublina Krzysztofowi Żukowi szalik z jego imieniem i nazwiskiem oraz podziękowali za nowy stadion i wsparcie, jakie otrzymuje klub ze strony miasta. W drugiej części spotkania do piłki dochodzili częściej piłkarze Motoru. Konsekwentna realizacja założeń taktycznych pozwoliła zawodnikom Motoru przesunąć grę na połowę przeciwnika i stworzenie kilka groźnych akcji. Jednak do osiemdziesiątej minuty Mariusz Stępień był niepokonany, kiedy to Michał Paluch zdobył jak się później okazało zwycięską bramkę. W końcówce spotkania Kamil Stachyra mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak bramkarz gości nie dał się po raz drugi zaskoczyć.

Motor Lublin – Karpaty Krosno 1:0 (0:0)
Paluch 80′

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Karwan, Gieraga, Szywacz, Piekarski, Tymosiak, Wolski (58′ Paluch), Stachyra (90+3′ Myśliwiecki), Wojczuk (76′ Michota), Drozd (86′ Dykyy)

Karpaty: Stępień – Kolbusz, Chmielowski, Nykanowicz, Piątkowski (67′ Kapuściński), Skiba (84′ Fundakowski), Walaszczyk, Siepierski (65′ Kasza), Sikorski, Zaremba, Buczek

Żółte kartki: Żukowski, Dykyy (Motor) – Piątkowski, Buczek, Skiba, Kolbusz (Karpaty)

Sędzia: Piotr Burak (Zamość)

Widzów: 2 200