piątek, 28 sierpnia 2015, 13:02

Zagiąć Stal!

Motor Lublin - Stal RzeszówJuż jutro piłkarze Motoru zmierzą się w hicie 5. kolejki ze Stalą Rzeszów. To spotkanie wyczekiwane jest przez wielu fanów Motoru, którzy oczekują od żółto-biało-niebieskich wygranej i dalszego liderowania w tabeli. Mecz z pewnością będzie należał do jednego z lepszych widowisk piłkarskich i prawdopodobnie będzie też najważniejszym meczem rundy. Obydwa kluby mają chęć na awans do wyższej klasy rozgrywkowej i przegrana któregokolwiek zespołu pozbawi go cennych punktów.

W sobotnim starciu w dość komfortowej sytuacji jest drużyna gości, która miała tygodniowy odpoczynek od cyklu meczowego. Mianowicie na wniosek podkarpackiej policji, Lubelski Związek Piłki Nożnej przełożył derby Rzeszowa na zakończenie jesiennych rozgrywek. Natomiast podopieczni Dominika Nowaka mieli tylko dwa dni przerwy po wyjazdowej wygranej w Jarosławiu. Jednak jak zapewnia trener lubelskiego zespołu taki cykl meczowy nie wpłynie na jakość gry piłkarzy.

W drużynie Motoru wszyscy piłkarze poza Piotrem Piekarskim, który w dalszym ciągu leczy uraz są gotowi do gry. Po przerwie spowodowanej czerwoną kartką na boisko powróci Piotr Karwan. Pomoc doświadczonego zawodnika z pewnością pozytywnie wpłynie na zawodników. Po środowym meczu zawodnicy Motoru mieli w czwartek luźny dzień. Rano piłkarze odbyli zajęcia na siłowni, natomiast później przeszli odnowę biologiczną. W piątek natomiast odbył się przedmeczowy trening na głównym boisku Areny Lublin. Zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy mogą liczyć na fanatyczny doping kibiców Motoru.

W drużynie rywala tak samo jak w Motorze praktycznie wszyscy zawodnicy są gotowi do gry. Wyjątkiem może być tutaj absencja obrońcy Petera Suswama, który narzeka na uraz stopy. Drużyna z Podkarpacia będzie mogła także liczyć na wsparcie swoich fanów, którzy licznie zapowiadają przybycie na Arenę Lublin.

W poprzednim sezonie dwukrotnie nie udało się wyłonić zwycięzcy meczu Motor – Stal. Na jesieni w Lublinie po kontrowersyjnych decyzjach sędziów padł remis 2:2, natomiast wiosną w Rzeszowie Stal w ostatniej minucie uratowała remis 1:1. Czy jutro pojedynek rozstrzygnie się na korzyść którejś drużyny? Przekonamy się o tym już w sobotę wieczorem. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 19:00. Rozjemcą spotkania będzie Mateusz Nowak ze Stalowej Woli. Będzie to trzecie spotkanie Motoru z udziałem tego arbitra. Dotychczas prowadził dwa spotkania w ubiegłym sezonie. Był to przegrany mecz Resovią Rzeszów 1:2 oraz wygrana 3:0 ze Stalą Kraśnik.

Wszystkich kibiców, którzy wybierają się na jutrzejsze spotkanie zachęcamy do przybycia w żółtej koszulce!


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze