Kup bilet online
Sprzedaż biletów prowadzona jest w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo, w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze
w godz. 9:30-16:30 oraz w piątek 26.10 godz. 9:30-18:30, a także w kasach biletowych Areny Lublin - tylko w dniu meczu od 10:00. Sprzedaż online: bilety.motorlublin.eu.
Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka karmy i innych produktów dla bezdomnych zwierząt będących pod opieką "Lubelskiego Animalsa". Więcej tutaj.
środa, 9 września 2015, 23:38

Motor bez litości dla zamojskich gości!

Zawodnicy Motoru Lublin z łatwością znajdowali drogę do bramki zawodników z Zamościa (fot. Tomasz Lewtak)

Motor rozgromił Hetmana Zamość i dopisał do swojego dorobku kolejne trzy „oczka”. W pierwszej połowie lublinianie strzelili cztery gole, w drugiej dołożyli kolejne cztery i mogli świętować z kibicami najwyższe do tej pory zwycięstwo na Arenie.

Strzelanie dla Motoru rozpoczął już w 11. minucie Tomasz Tymosiak, który po zagraniu z lewej strony od Filipa Drozda bez problemów umieścił piłkę w siatce i wyprowadził Motor na prowadzenie. W kolejnych minutach Motor nadal przeważał, ale pełną swobodę w grze złapał dopiero po drugiej bramce. Jej autorem był Krystian Mroczek, dla którego była to druga bramka w obecnych rozgrywkach.

W 40. minucie przełamał się Paweł Myśliwiecki, który dopiero po raz trzeci w tym sezonie wybiegł na boisko w wyjściowej jedenastce. 25-letni napastnik zachował czujność po rzucie wolnym i skierował do siatki odbitą przez bramkarza gości piłkę. Strzelecki festiwal w pierwszej połowie zakończył Tomasz Tymosiak, który golkipera Hetmana pokonał uderzeniem zza pola karnego.

Po przerwie Motor wybiegł na boisko jeszcze bardziej zmotywowany i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już kilka minut po wznowieniu gry po raz drugi do siatki trafił Myśliwiecki. Chwilę później doskonałą sytuację miał duet Filip Drozd-Kamil Stachyra. Piękny strzał pierwszego z nich wylądował jednak tylko na poprzeczce, a po dobitce „Kapiego” zmierzającą do bramki piłkę zdołał w ostatniej chwili wybić jeden z defensorów gości.

W 58. minucie Filip Drozd w końcu przełamał strzelecką niemoc w tym spotkaniu i wpisał się na listę strzelców. Były zawodnik Stali Kraśnik wykorzystał doskonałe zagranie ze skrzydła od Damiana Falisiewicza i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce przyjezdnych.

W kolejnych minutach Motor nie spuścił z tempa, ale podopiecznym Dominika Nowaka brakowało skuteczności i zdecydowania w końcowej fazie akcji. Siódmego gola dla lubelskiego zespołu próbowali strzelić m.in. Mroczek, Myśliwiecki, Drozd i Król, ale ta sztuka udała się dopiero w 88. minucie Ivanowi Dykyy’owi. Ukraiński obrońca popisał się celną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Ostatnie słowo należało jednak do 18-letniego Marcina Michoty. Wprowadzony w drugiej połowie młodzieżowiec w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry mocnym strzałem z wysokości pola karnego pokonał bramkarza gości i mógł świętować pierwsze trafienie w seniorskiej drużynie Motoru.

Motor przeważał od pierwszej minuty do końcowego gwizdka i był wyjątkowo skuteczny pod bramką rywala. Dzięki tej wygranej lublinianie powrócili na fotel lidera. Druga jest Lublinianka, która ustępuje Motorowi tylko gorszym bilansem bramkowym.

Już za kilka dni kolejny, bardziej wymagający sprawdzian ligowy. Motor zagra na wyjeździe z Wólczanką Wólka Pełkińska, która w 8. kolejce sensacyjnie pokonała w Rzeszowie Resovię.

Motor Lublin – Hetman Zamość 8:0 (4:0)
Tymosiak 11′, 45′, Mroczek 36′, Myśliwiecki 40′, 52′, Drozd 58′, Dykyy 88′, Michota 90′

Motor: Zagórski – Falisiewicz, Gieraga, Dykyy, Szywacz (55′ Michota), Król, Tymosiak (46′ Piekarski), Stachyra (55′ Prusinowski), Mroczek, Myśliwiecki, Drozd (67′ Wojczuk)

AMSPN Hetman: Kierepka – Stolarski (46′ Baran), Kudriawcew (66′ Kaznocha), Wróblewski, Myszka, Krawiec, Bubeła (21′ Bukowski), Chruściński (46′ Fidler), Markowski, Karaszewski, Wołoch

Żółte kartki: Prusinowski (Motor) – Kudriawcew, Markowski (AMSPN Hetman)

Sędzia: Paweł Smyk (Biała Podlaska)