piątek, 11 września 2015, 20:06

Zmiana terminu derbów Lublina

derbyzlubliniankaCykl imprez na Arenie Lublin wymusił na Motorze zmianę terminu meczu. Pierwotnie pojedynek z Lublinianką był zaplanowany na sobotę 19 września.

Na takie derby czekało wielu fanów Motoru. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu nie było wiadomo czy do takiego pojedynku w ogóle dojdzie. Mianowicie, zespół Lublinianki był w strefie spadkowej. Jednak po decyzji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowano, że w rozgrywkach trzeciej ligi gr. lubelsko-podkarpackiej weźmie udział osiemnaście zespołów. Brak redukcji drużyn spowodował, że zespół Marka Sadowskiego nie tylko zapewnił sobie utrzymanie, ale także okazał się czarnym koniem tegorocznych rozgrywek, który obecnie z drużyną Motoru zajmuje miejsce na podium. Wiele wskazuje na to, że derby Lublina, które odbędą się już za tydzień, będą pojedynkiem lidera z wiceliderem.

Niestety mecz nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Z uwagi na to, że w niedzielę przez cały dzień na płycie głównej boiska odbywać będzie się piknik naukowy, spotkanie z Lublinianką musiałoby zostać rozegrane w sobotę przed południem, tak by organizatorzy niedzielnej imprezy mogli przygotować stadion. Znalezienie dogodnego terminu było nie lada wyzwaniem. Mianowicie, w piątek wieczorem na błoniach stadionu odbędzie się impreza organizowana przez koncern Radia Eski. Wybór dla działaczy Motoru był ciężki, jednak koniec końców zdecydowano, że derbowa potyczka odbędzie się w piątek o godzinie 18:00. Jednocześnie informujemy, że w celu usprawnienia ruchu komunikacyjnego w okolicach stadionu, na Targach Lublin zostanie udostępniony parking dla samochodów osobowych.


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze