sobota, 12 września 2015, 11:00

Motor jedzie zrewanżować się Wólczance

IMG_0269Przed podopiecznymi Dominika Nowaka jeden z najtrudniejszych jak dotąd sprawdzianów ligowych. W sobotnie popołudnie Motorowcy zagrają na gorącym terenie w Wólce Pełkińskiej.

Wólczanka po ośmiu kolejkach zajmuje wysoką, czwartą lokatę i ma na swoim koncie już 14 punktów. Podopieczni Marka Rybkiewicza w ostatniej serii gier sprawili wielką niespodziankę wygrywając w Rzeszowie z faworyzowaną Resovią. Autorem jedynego trafienia w tym spotkaniu był Kamil Hul, który do Wólczanki trafił z Wisły Sandomierz, mistrza III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. 24-letni zawodnik z trzema trafieniami na koncie dotrzymuje kroku starszemu o rok koledze z zespołu Krzysztofowi Pietluchowi, który w ubiegłym sezonie sięgnął po tytuł króla strzelców naszej ligi.

Ubiegłoroczny wyjazd do Wólki Pełkińskiej zapadł na długo w pamięci lubelskich kibiców i piłkarzy. Motor był faworytem tego pojedynku, ale 52 minutach rywalizacji przegrywał niespodziewanie aż 3:0. Rozmiary porażki zmniejszyli Paweł Myśliwiecki i Kamil Wolski, ale żółto-biało-niebiescy wracali do Koziego Grodu bez punktów. Lepiej Motorowcom poszło w sierpniowym spotkaniu z Wólczanką rozgrywanym przy Al. Zygmuntowskich. Lublinianie przegrywali 0:1, ale zdołali się podnieść i przy wydatnej pomocy rywali zwyciężyli 2:1.

Zespół Dominika Nowaka pierwszych wyjazdowych spotkań w tym sezonie nie może zaliczyć do zbyt udanych. Motor co prawda wygrał z JKS-em Jarosław, ale w Tomaszowie Lubelskim i Sieniawie musiał przełknąć gorycz porażki.

Wólczanka w bieżących rozgrywkach jeszcze nie przegrała na własnym terenie. Przed Motorem stoi więc niezwykle trudne zadanie. Piłkarze lubelskiej ekipy zapowiadają jednym głosem, że determinacji i walki o każdy metr boiska z ich strony nie zabraknie, bo chcą w końcu poprawić bilans wyjazdowych spotkań i odskoczyć czołowym zespołom w tabeli.

Sędzią meczu będzie pan Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa. Początek spotkania o godz. 17:00.


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze