środa, 16 września 2015, 14:52

Jubileusz ze Śląskiem Wrocław

MOTOR-SLASKZnamy już szczegóły planowanego od kilku miesięcy jubileuszu. W sobotę 10 października w ramach obchodów 65-lecia istnienia Motoru odbędzie się szereg imprez na Arenie Lublin. Głównym wydarzeniem będzie mecz pomiędzy Motorem Lublin a Śląskiem Wrocław.

W dniu dzisiejszym na Arenie Lublin odbyła się konferencja prasowa na której poinformowano o jubileuszowym meczu ze Śląskiem Wrocław, który w ramach obchodów 65-lecia zostanie rozegrany 10 października (sobota) o godzinie 17:30 na Arenie Lublin. Od kilku miesięcy przedstawiciele klubu i kibiców planowali obchody jubileuszu. Z uwagi na rozgrywki ekstraklasy, których praktycznie nie sposób przełożyć, jedyną możliwością było zaplanowanie jubileuszu w terminie, w którym swoje mecze rozgrywa pierwsza reprezentacja. Wówczas drużyny z ekstraklasy mają wolne i planują w tym czasie mecze kontrolne lub gierki wewnętrzne. Jedynym takim terminem, w którym mecz mógł się odbyć jest właśnie 10 październik.

Jeszcze w godzinach przedpołudniowych na błoniach Areny rozpocznie się festyn rodzinny z różnego rodzaju atrakcjami dla najmłodszych. Konkursy, części artystyczne a także zabawy pod okiem doświadczonych animatorów. Wszystkie dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z przygotowanych atrakcji tj. dmuchane zjeżdżalnie, miękka góra czy malowanie twarzy w barwy Motoru i Śląska. Starsi kibice będą mogli obejrzeć na telebimie historyczne mecze Motoru, które będą wyświetlane przez cały czas działania miasteczka. W miasteczku eventowym będzie zaplecze gastronomiczne: grill, wata cukrowa, popcorn itp. W godzinach popołudniowych równolegle na boisku bocznym Areny zaplanowano sportowe imprezy towarzyszące.

W spotkaniu z mediami wzięli udział: Waldemar Leszcz - Prezes Motoru Lublin S.A., Jakub Kosowski - Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin „MOTOROWCY”.

W spotkaniu z mediami wzięli udział: Waldemar Leszcz – Prezes Motoru Lublin S.A., Jakub Kosowski – Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin „MOTOROWCY”.

Główną atrakcją obchodów jubileuszu będzie mecz pierwszych drużyn Motoru Lublin i Śląska Wrocław, który zaplanowano na godzinę 17:30. Wybór drużyny nie był przypadkowy. Fani obydwu klubów od wielu lat przyjaźnią się ze sobą, stąd pomysł by to właśnie drużyna Śląska uświetnienia obchody 65-lecia zwłaszcza, że ostatni raz drużyna Śląska zaprezentowała się w Lublinie w 2008 r. Wówczas w ramach rozgrywek ligowych Śląsk pokonał Motor 1:0. Drużyna Śląska przyjedzie na Arenę o godzinie 15:30 i również o tej godzinie zostaną otwarte bramy stadionu.

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w najbliższy poniedziałek (28 września br.) i będzie prowadzona za pośrednictwem punktów stacjonarnych i on-line:
– siedziba klubu przy Al. Zygmuntowskich 5 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00;
– Lombard Amsterdam 24h przy ul. Lwowskiej 6d (codziennie przez całą dobę);
– kasy biletowe Areny Lublin
– za pośrednictwem internetu na stronie www.motorlublin.com.pl.

Ceny biletów będą odpowiadać dwóm wejściówkom na zwykły mecz ligowy z tym, że każdy kto zakupi bilet do 4 października będzie mógł liczyć na 20% rabat. Nie zabraknie również grupowych biletów za złotówkę, które przeznaczone są dla grup zorganizowanych składających się z minimum 10 osób + jednego opiekuna.

Sprzedaż biletów na mecz rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (28 września br.).

Organizatorem Jubileuszu 65-lecia są Motor Lublin S.A. oraz Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin „MOTOROWCY”.


Komentarze