czwartek, 17 września 2015, 21:39

Już jutro Derby Lublina: Motor Lublin – KS Lublinianka

W ubiegłorocznych Derbach Lublina rozegranych jesienią Motor Lublin zremisował z Lublinianką 1:1. Na wiosnę natomiast Motorowcy pokonali zespół z Wieniawy 3:0 (fot. Tomasz Lewtak)

W ubiegłorocznych Derbach Lublina rozegranych jesienią Motor Lublin zremisował z Lublinianką 1:1. Na wiosnę natomiast Motorowcy pokonali zespół z Wieniawy 3:0 (fot. Tomasz Lewtak)

W piątkowy wieczór zespoły Motoru Lublin i Lublinianki po raz 38 zmierzą się w mistrzowskim pojedynku derbowym. W statystykach nieznacznie prowadzą „Wojskowi”, którzy wygrali dotąd 13 bezpośrednich spotkań. 12 razy lubelskie zespoły dzieliły się punktami, tyle samo razy zwyciężał również Motor.

Jeszcze przed wakacjami wydawało się, że w sezonie 2015/2016 nie dojdzie do kolejnych Derbów Lublina. Lublinianka zajęła bowiem dopiero 13. pozycję, która oznaczała relegację do niższej klasy rozgrywkowej. Jednak Lubelski Związek Piłki Nożnej zdecydował się utrzymać rozgrywki w dotychczasowym, 18-zespołowym składzie i dzięki temu klub z Wieniawy zachował status trzecioligowca.

W obecnym sezonie zielono-biało-czerwoni są jak na razie czarnym koniem rozgrywek. Przed startem rywalizacji mało kto obstawiałby, że po dziewięciu meczach Lublinianka będzie plasować się na drugiej pozycji z dorobkiem aż 19 punktów. Co więcej, podopieczni Marka Sadowskiego są jedynym zespołem w lidze, który nie doznał do tej pory porażki!

Faworytem spotkania nadal pozostają jednak piłkarze Motoru, którzy co prawda schodzili z boiska już dwukrotnie na tarczy, ale wygrali najwięcej, bo aż siedem razy i z 21 punktami przewodzą w tabeli III ligi lubelsko-podkarpackiej. Nie bez znaczenia jest również wsparcie od lubelskich kibiców, którzy w miażdżącej większości sympatyzują z Motorem. Różne są też cele obu zespołów – Motor nie ukrywa, że w tym sezonie chce pewnie wygrać ligę i powalczyć o promocję w barażach, natomiast dla Lublinianki najważniejsze jest zajęcie miejsca nad strefą spadkową i udział w zreformowanych rozgrywkach III ligi w kolejnym sezonie.

W składzie Lublinianki występuje wielu graczy, którzy jeszcze do niedawna bronili żółto-biało-niebieskich barw. Wychowanek Motoru Jakub Kosiarczyk trafił przed obecnym sezonem do „Wojskowych” na zasadzie wypożyczenia. Wcześniej zawodnikami Lublinianki zostali znani kibicom Motoru Patryk Czułowski i Mateusz Majewski, a ostatnio do grona ex-Motorowców w zespole Marka Sadowskiego dołączył Marcin Świech.

Ubiegłoroczne Derby, w których gospodarzem była ekipa Motoru, przyciągnęły na trybuny rekordową liczbę widzów. Pierwsze w historii zmagania Motorowców z Lublinianką rozgrywane na Arenie Lublin oglądało około 6 500 fanów. W pierwszej połowie na prowadzenie zespół gości wyprowadził Erwin Sobiech, a kilka minut przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Piotr Piekarski. Wiosenne, tegoroczne Derby Lublina miały bardziej jednostronny przebieg. Motor wygrał 3:0 (1:0) po dwóch bramkach Kamila Stachyry i jednym trafieniu Rafała Króla.

Piątkowe Derby Lublina na pewno przyciągną na stadion rzesze kibiców, tym bardziej, że oba lubelskie zespoły zajmują dwie czołowe lokaty i prezentują ciekawy, otwarty futbol. Organizatorzy spotkania zachęcają więc wszystkich kibiców do zakupu biletu w przedsprzedaży.

Arbitrem spotkania będzie Karol Iwanowicz z lubelskiego Kolegium Sędziów. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00.

Wszystkich kibiców, którzy nie zdążyli jeszcze nabyć biletów zapraszamy w dniu od godz. 10:00 do kas biletowych Areny Lublin lub do Lombardu Amsterdam 24h (ul. Lwowska 6d). W dniu jutrzejszym sprzedaż biletów w siedzibie klubu przy Al. Zygmuntowskich 5 nie będzie prowadzona.

Pod tym linkiem znaleźć można informacje o dodatkowych parkingach przy Targach Lubelskich, które zostaną uruchomione w dniu meczu oraz o komunikacji miejskiej, która kursować będzie zmienioną trasą tuż obok Areny Lublin.


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze