wtorek, 22 września 2015, 23:06

Z Janowianką o ćwierćfinał

Puchar PolskiPo ligowych emocjach, jakich dostarczył nam mecz z Lublinianką, czas na zmagania pucharowe. Motor przystępuje do rozgrywek regionalnego Pucharu Polski, gdzie w ramach III rundy zmierzy się na wyjeździe z czwartoligową Janowianką Janów Lubelski.

Zespół z oddalonego o niespełna 80 km od Lublina Janowa Lubelskiego po siedmiu kolejkach zajmuje szóstą lokatę w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Marka Krzysztonia do zmagań w Pucharze Tysiąca Drużyn dołączyli w II rundzie, gdzie na ich drodze stanęła Iskra Krzemień. Piłkarze Janowianki z łatwością uporali się z niżej notowanym rywalem wygrywając na jego terenie 4:1 (3:0).

W minionym sezonie przygodę z Pucharem Polski Motor zakończył na finale wojewódzkim. Lepsza od żółto-biało-niebieskich okazała się Chełmianka, która zwyciężyła na Arenie Lublin po bramce Przemysława Kwiatkowskiego. Wygrana w lokalnym pucharze to nie tylko prestiż i kolejne trofeum do klubowej kolekcji. Zwycięzca rozgrywek wojewódzkich oprócz sporej nagrody finansowej otrzymuje także prawo do startu w ogólnopolskiej rywalizacji pucharowej.

W bieżącym sezonie najwyższym priorytetem dla Motoru są rozgrywki ligowe, ale środowy mecz będzie doskonałą okazją do sprawdzenia potencjału zawodników rezerwowych. Szansę pokazania się przed sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny dostaną ponadto uzdolnieni juniorzy. Na boisku od pierwszej minuty powinni pojawić się m.in. Piotr Karwan, który po raz ostatni wybiegł na boisko w meczu z Tomasovią oraz będący zmiennikiem w meczach z Wólczanką i Lublinianką Piotr Piekarski.

Wygrana z Janowianką zapewni Motorowcom udział w ćwierćfinałach, które zostaną rozegrane 14 października. Arbitrem jutrzejszego spotkania będzie pan Piotr Kozłowski. Pierwszy gwizdek o godz. 16:15.

Komentarze