Kup bilet online
Sprzedaż biletów prowadzona jest w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo, w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze
w godz. 9:30-16:30 oraz w piątek 26.10 godz. 9:30-18:30, a także w kasach biletowych Areny Lublin - tylko w dniu meczu od 10:00. Sprzedaż online: bilety.motorlublin.eu.
Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka karmy i innych produktów dla bezdomnych zwierząt będących pod opieką "Lubelskiego Animalsa". Więcej tutaj.
środa, 23 września 2015, 21:44

Horror z happy endem

Puchar PolskiMotorowcy pokonali czwartoligową Janowiankę po zaciętym i emocjonującym spotkaniu. Na bramki kibice obu drużyn musieli czekać jednak aż do dogrywki.

W pierwszej połowie meczu więcej groźniejszych sytuacji stworzyli sobie gospodarze, którzy przy większej skuteczności mogliby schodzić na przerwę prowadząc jedną lub dwoma bramkami. Motor w pierwszej odsłonie meczu dłużej utrzymywał się przy piłce, ale lubelskim piłkarzom ciężko było przełamać szczelne zasieki zastawione przez Janowiankę.

W drugiej połowie przewaga Motoru nie podlegała dyskusji, ale niewiele z niej wynikało. Najciekawszą sytuację stworzył sobie Michał Paluch, który przechwycił piłkę i minął bramkarza miejscowych, ale ku zdziwieniu wszystkich nie zdołał wpakować piłki do pustej bramki.

Sportowa złość pomogła napastnikowi Motoru na początku pierwszej połowy dogrywki. Doskonałym zagraniem popisał się Zieliński, a Paluch przełamał strzelecką niemoc w tym spotkaniu i płaskim strzałem pokonał golkipera Janowianki. Radość Motorowców nie trwała zbyt długo, bowiem już kilka chwil później do wyrównania doprowadził Piotr Gąbka, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych lubelskiego zespołu.

Podopieczni Dominika Nowaka nie chcieli zawieść licznie przybyłych do Janowa Lubelskiego fanów Motoru, dlatego konsekwentnie dążyli do rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść jeszcze przed karnymi. Sztuka ta udała się dzięki Krystianowi Brudzowi. Młody napastnik Motoru zachował czujność w polu karnym rywala, gdy z bliska uderzał Michał Paluch. Bramkarz zdołał odbić jego strzał, ale przy dobitce Brudza był bezsilny. Motor dowiózł prowadzenie do końcowego gwizdka i mógł świętować z kibicami awans do kolejnego etapu zmagań pucharowych.

Janowianka Janów Lubelski – Motor Lublin 0:0 (0:0) pd. 1:2
Gąbka 97′ – Paluch 92′, Brudz 110′

Motor Lublin: Zagórski – Karwan, Kowalczyk, Wolski (76′ Brudz), Prusinowski, Komor (115′ Maliszewski), Ilczuk (82′ Zieliński) , Tkaczuk (46′ Pioś), Mroczek, Paluch (105′ Waniowski), Piekarski (105′ Kamiński)