piątek, 25 września 2015, 23:59

Pokonać Piasta i basta!

Początek meczu z Piastem Tuczempy o godzinie 16:00 (fot. Tomasz Lewtak)

Początek meczu z Piastem Tuczempy o godzinie 16:00 (fot. Tomasz Lewtak)

W ramach 11. kolejki III ligi Motor zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem, ekipą Piasta Tuczempy.

Zespół prowadzony przez Marka Strawę po dotychczasowych meczach ma na koncie zaledwie dziewięć punktów i plasuje się na dalekim, piętnastym miejscu. Piast pokonał do tej pory przedostatniego Orła Przeworsk (u siebie) i ostatniego w tabeli Hetmana Zamość (na wyjeździe). Gospodarze sobotniej potyczki mogą pochwalić się jednak żelazną defensywą na własnym obiekcie. W czterech rozgrywanych w Tuczempach spotkaniach ligowych stracili zaledwie dwa gole. Przed ofensywą Motoru stoi więc trudne zadanie, tym bardziej, że na wyjazdach Motorowcy nie grzeszą skutecznością. W czterech wyjazdowych spotkaniach lublinianie tylko czterokrotnie trafiali do siatki rywala.

Sztab szkoleniowy Motoru zdecydował się oszczędzić siły najlepszych zawodników, dlatego w środowym meczu pucharowym zagrali głównie juniorzy wspierani rezerwowymi zawodnikami z pierwszej drużyny. Być może ktoś z młodych Motorowców wpadł w oko trenerowi Nowakowi i jutro obejrzymy go na boisku w Tuczempach. Na pewno w wyjściowym składzie zabraknie Remigiusza Szywacza, który ostatnio obejrzał czwartą żółtą kartkę i teraz czeka go przymusowa przerwa. Jak zwykle żółto-biało-niebiescy będą mogli liczyć na wsparcie swoich fanów, którzy będą wspierali swój zespół w próbie wywiezienia kolejnych trzech punktów z Podkarpacia.

Co ciekawe, Piast Tuczempy w tym miesiącu rywalizował już raz z Motorem. W ramach rozgrywek lokalnego Pucharu Polski zespół z Tuczemp zmierzył się z Motorem Grochowce (liga okręgowa) i pewnie zwyciężył po bramkach Bogusława Nogi i Arkadiusza Wielgosza. W starciu z bardziej znanym, lubelskim Motorem to nie Piast, ale podopieczni Dominika Nowaka będą zdecydowanym faworytem. Każdy inny rezultat niż wygrana żółto-biało-niebieskich byłby niespodzianką. Jeśli Motor dopisze jutro do swojego dorobku trzy „oczka”, wówczas może odskoczyć na jeszcze większy dystans czołówce – drugą Polonię Przemyśl czeka trudny mecz wyjazdowy z Orlętami, a trzecią Lubliniankę spotkanie u siebie z mocnymi Karpatami Krosno.

Pierwszy gwizdek w meczu Piast – Motor o godz. 16:00. Czekamy na dobre wieści z Tuczemp!

Komentarze