piątek, 2 października 2015, 23:46

Z Orłem o siódme zwycięstwo na Arenie

IMG_0298Przed podopiecznymi Dominika Nowaka spotkanie z ligowym outsiderem. W sobotę do Lublina zawita przedostatni w tabeli Orzeł Przeworsk.

Ubiegłoroczne potyczki z Orłem były dla Motoru bardzo udane. Przypomnijmy: najpierw w rundzie jesiennej lublinianie uporali się w Przeworsku z gospodarzami wygrywając 2:0, a wiosną na Arenie ograli Orła aż 5:0.

Powtórka wyniku z ubiegłej rundy jest jak najbardziej możliwa, bo obecnie podopieczni Grzegorza Sitka nie radzą sobie najlepiej. Oprócz wygranej z ostatnim Hetmanem Zamość i remisu z Lublinianką piłkarze z Przeworska zanotowali aż dziewięć porażek. Co więcej, na wyjeździe Orzeł nie zdobył jeszcze ani jednego punktu.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są więc Motorowcy, ale lublinianie powinni potraktować rywala bardzo poważnie, bo limit wpadek z outsiderami został już wyczerpany. Sobotnie spotkanie będzie okazją do rehabilitacji po nieudanym wyjeździe do Tuczemp, gdzie oprócz punktów Motor stracił również dwóch ważnych zawodników – Rafał Król rozciął łuk brwiowy, a Ivan Dykyy doznał groźnie wyglądającego urazu pleców.

Możliwe, że zmiany wymuszone kontuzjami nie będą jedynymi roszadami w składzie żółto-biało-niebieskich. Trener Nowak chce wstrząsnąć zespołem i być może zdecyduje się posadzić dotychczasowych „pewniaków” na ławce, a na murawę od początku wpuścić niektórych zmienników, którzy dobrze spisywali się na treningach. Do podstawowego składu powinien powrócić Remigiusz Szywacz, który odcierpiał już karę za kartki.

Dotychczasowe mecze Motoru na Arenie pokazują, że również w meczu z Orłem Przeworsk możemy spodziewać się wielu pięknych goli. Oby piłka wpadała jedynie do bramki rywali żółto-biało-niebieskich!

Pierwszy gwizdek arbitra Macieja Łamasza o godz. 19.00. Do zobaczenia na Arenie!

Komentarze