sobota, 10 października 2015, 21:27

Motor Lublin – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Sobotnie spotkanie Motor Lublin - Śląsk Wrocław oglądało z trybun ponad 6 000 osób (fot. Tomasz Lewtak)

Sobotnie spotkanie Motor Lublin – Śląsk Wrocław oglądało z trybun ponad 6 000 osób (fot. Tomasz Lewtak)

Motorowcy ulegli piłkarzom Śląska 0:2 (0:1) w Meczu Przyjaźni, który uświetnił obchody 65-lecia istnienia Motoru Lublin.

W pierwszej połowie meczu trenerzy obu zespołów desygnowali do gry najmocniejsze jedenastki. W ekipie Śląska na murawie zameldował się Flavio Paixao, który w bieżącym sezonie Ekstraklasy już czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Portugalczyk do siatki trafił również w Lublinie. W 34. minucie wykorzystał dogranie z lewego skrzydła i sprytnym, technicznym zagraniem ubiegł interweniującego Krzysztofa Żukowskiego.

W drugiej odsłonie meczu trener Dominik Nowak zdecydował się dokonać kilku korekt. Nieoficjalny debiut w żółto-biało-niebieskich barwach zanotował Julien Tadrowski, który na murawie zameldował się tuż po przerwie. W bramce szansę sprawdzenia się na tle ekstraklasowego zespołu otrzymał Maciej Zagórski. Wydawało się, że wynik 0:1 utrzyma się do końcowego gwizdka, ale w 88. minucie goście po bardzo ładnej akcji podwyższyli prowadzenie. Z kilku metrów golkipera Motoru pokonał Michał Bartkowiak.

Motor na tle o wiele bardziej doświadczonego rywala zaprezentował się przyzwoicie. Przy odrobinie szczęścia lublinianie mogli pokusić się o bramkę. W pierwszej połowie dobrą okazję do zdobycia gola miał Filip Drozd, ale niestety nie zdołał jej wykorzystać, a dodatkowo nabawił się kontuzji. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie dochodził do pełni zdrowia.

Flávio Paixão 34, Michał Bartkowiak 88

Motor Lublin: Krzysztof Żukowski (46 Maciej Zagórski) – Damian Falisiewicz (46 Julien Tadrowski), Aleksander Komor, Artur Gieraga, Remigiusz Szywacz (75 Kamil Wolski) – Kamil Stachyra (46 Iwan Dykyj), Tomasz Tymosiak, Piotr Piekarski, Maciej Prusinowski, Filip Drozd (27 Paweł Myśliwiecki) – Maciej Wojczuk (68 Krystian Mroczek)

Śląsk Wrocław: Mateusz Abramowicz – Piotr Celeban (76 Michał Bartkowiak), Mariusz Pawelec, Tomasz Hołota (37 Krzysztof Danielewicz), Dudu Paraíba (79 Konrad Kaczmarek) – Flávio Paixão (46 Paweł Zieliński), Adam Kokoszka, Marcel Gecov, Peter Grajciar, Jacek Kiełb (46 Mateusz Machaj) – Kamil Biliński (46 Mariusz Idzik)