Kup bilet online
Sprzedaż karnetów prowadzona jest w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze w godz. 9:30-16:30 oraz w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo. Sprzedaż karnetów online na bilety.motorlublin.eu. Cennik karnetów oraz więcej szczegółów na motorlublin.eu/karnety.
sobota, 17 października 2015, 01:31

Wysokie zwycięstwo po ciężkim meczu

Zwycięstwo na Orlętami Radzyń Podlaski było kolejną wygraną odniesioną przez żółto-biało-niebieskich na Arenie Lublin (fot. Tomasz Lewtak)

Zwycięstwo na Orlętami Radzyń Podlaski było kolejną wygraną odniesioną przez żółto-biało-niebieskich na Arenie Lublin (fot. Tomasz Lewtak)

Lublinianie pokonali Orlęta 4:0, a wszystkie bramki padły dopiero w drugiej części spotkania.

Pierwsza połowa meczu w wykonaniu Motoru nie należała do najlepszych. Orlęta postawiły gospodarzom wysoko poprzeczkę, skutecznie rozbijając ataki żółto-biało-niebieskich i konstruując wiele groźnych akcji. Szczególnie sporo kłopotów lubelskiej obronie sprawiał Piotr Zmorzyński, który dwukrotnie uderzał na bramkę Motoru. Swoje okazje mieli również Damian Szpak i Konrad Król. Podopieczni Dominika Nowaka najlepszą sytuację stworzyli sobie po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu na krótki słupek groźnie główkował Paweł Myśliwiecki, ale dobrą interwencją popisał się golkiper przyjezdnych.

Po przerwie gra Motoru nie uległa od razu drastycznej poprawie. Chociaż mecz nie układał się po myśli gospodarzy, a goście skutecznie realizowali swój cel, w końcu Motorowcom udało się skonstruować ciekawą akcję i trafić do siatki. Remigiusz Szywacz dośrodkował piłkę w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Maciej Wojczuk, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Orląt.

Strzelona bramka tchnęła w lubelską drużynę dodatkową energię. Po kolejnych kilku minutach Motor prowadził już 2:0. Piłkę do nadbiegającego Piotra Piekarskiego wystawił Kamil Stachyra, a pomocnik Motoru bez wahania uderzył w kierunku bramki i po chwili zbierał gratulacje od kolegów. Niespełna 120 sekund później na 3:0 podwyższył Paweł Myśliwiecki. Fenomenalnym sprintem w tej akcji popisał się Damian Falisiewicz, który obiegł obrońcę gości i wystawił piłkę do pustej bramki wbiegającemu koledze. „Fala” rozegrał wspaniałe spotkanie, a swój występ zwieńczył bramką w samej końcówce meczu. Doświadczony obrońca Motoru w tej sytuacji zachował się jak rasowy napastnik – najpierw fantastycznie przyjął piłkę i bez zastanowienia uderzył w kierunku bramki nie dając bramkarzowi Orląt żadnych szans.

Motor wygrał wysoko, ale gra lubelskiego zespołu cieszyła oko dopiero w końcowych 20 minutach spotkania. Była to już ósma wygrana Motoru na Arenie w obecnym sezonie.

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 4:0 (0:0)
Maciej Wojczuk 67′, Piotr Piekarski 74′, Paweł Myśliwiecki 76′, Damian Falisiewicz 90′

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Komor, Gieraga, Szywacz, Mroczek (57′ Stachyra), Tymosiak (87′ Ilczuk), Piekarski, Prusinowski (83 Dykyy), Myśliwiecki, Wojczuk (79′ Wolski)

Komentarze