sobota, 14 listopada 2015, 00:25

Jadą podbić Krosno!

IMG_0497W ramach 19. kolejki III ligi Motorowcy zmierzą się w Krośnie z Karpatami, które w ostatnich spotkaniach rozczarowują, ale nadal są jednym z najgroźniejszych zespołów w lidze.

Karpaty w ostatniej kolejce przegrały w Rzeszowie z Resovią 1:2, a kilka dni wcześniej zaledwie zremisowały w Lubartowie z miejscowym Lewartem 2:2. Zniżka formy podopiecznych Czesława Owczarka sprawiła, że obecnie zespół z Krosna traci do Motoru już pięć punktów i ma ponadto rozegrane jedno spotkanie więcej od żółto-biało-niebieskich. Jeśli Motor sięgnie jutro po zwycięstwo dystans pomiędzy dwoma drużynami zwiększy się aż do ośmiu punktów.

Pierwszy w tym sezonie mecz z Karpatami na Arenie zakończył się zwycięstwem podopiecznych Dominika Nowaka, a zwycięskiego gola zdobył wówczas Michał Paluch, który obecnie zmaga się z poważną kontuzją i w najbliższych miesiącach na pewno nie zobaczymy go na boisku. W ubiegłych rozgrywkach Karpaty wywiozły z Lublina cenny punkt po remisie 2:2, ale spotkanie w Krośnie zakończyło się niespodziewanie pewną wygraną Motorowców, którzy zatrzymali wówczas wspaniałą serię zwycięstw klubu z Podkarpacia.

Duży udział w ubiegłorocznych sukcesach Karpat miał Krzysztof Żukowski, który obecnie broni dostępu do bramki Motoru. Golkiper lubelskiej drużyny będzie miał szansę popisać się umiejętnościami na tle byłych kolegów. Jego formę sprawdzi m.in. Bartłomiej Buczek. 27-letni zawodnik Karpat jest mniej skuteczny niż przed wakacjami, ale nadal z pięcioma bramkami jest najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Natomiast w ekipie Motoru za czwarte „żółtko” pauzować będzie Tomasz Tymosiak. To spore osłabienie dla lubelskiego zespołu, ale być może do dyspozycji trenera będzie już Piotr Piekarski. Na pewno Motor będzie mógł skorzystać z pomocy dwunastego zawodnika – kibiców, którzy od dłuższego czasu mobilizują siły na wyjazd do miasta szkła.

Spotkanie Karpaty – Motor poprowadzi Arkadiusz Łaszkiewicz. Pierwszy gwizdek o godz. 13:00.

Komentarze