sobota, 14 listopada 2015, 17:03

W Krośnie na remis

Kamil Stachyra otworzył wynik spotkania. Niestety nie udało się z Krosna przywieźć kompletu punktów

„Kapi” w dzisiejszym meczu otworzył wynik spotkania. Niestety lubelskiej drużynie nie udało się przywieźć z Krosna kompletu punktów (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Motor zremisował w Krośnie z miejscowymi Karpatami 2:2(2:2). Wynik spotkania otworzył Kamil Stachyra, a chwilę później podwyższył Remigiusz Szywacz, ale gospodarze doprowadzili do remisu jeszcze przed przerwą.

„Kapi” wykorzystał błąd obrońców Karpat, odważnym wejściem przejął piłkę, popędził w kierunku bramki i bez problemów pokonał interweniującego bramkarza miejscowych. Kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główką zagranie przedłużył Rafał Król. Najlepiej w całej sytuacji odnalazł się Remigiusz Szywacz, który uderzył piłkę z półobrotu i po chwili cieszył się z kolegami z drugiej bramki dla Motoru.

Niestety, Karpaty nie złożyły broni. Gospodarze swoich szans szukali głównie w stałych fragmentach gry i to właśnie po rzucie wolnym zdobyli gola kontaktowego. W 36. minucie do posłanej w pole karne Motorowców piłki dopadł niepilnowany Bartłomiej Buczek i nie dał żadnych szans Krzysztofowi Żukowskiemu. Chwilę później przed szansą na drugie trafienie w tym spotkaniu stanął Kamil Stachyra. „Kapi” stanął oko w oko z bramkarzem Karpat, ale jego lob był zbyt mocny i ostatecznie piłka przeleciała nad bramką.

Niestety, tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę miejscowi wyrównali. Do posłanej w okolice dwunastego metra piłki najwyżej wyskoczył Nikanowycz i precyzyjną główką umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej połowie Motor stworzył sobie więcej klarownych sytuacji. Najlepszą okazję miał Marcin Michota, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, zdołał nawet go minąć, ale niestety po jego uderzeniu piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Motor podzielił się punktami z Karpatami i zachował pozycję lidera. Za tydzień podopieczni Dominika Nowaka zmierzą się w Świdniku z Avią.

Karpaty Krosno – Motor Lublin 2:2 (2:2)
Buczek 36′ Nikanowycz 45′ – Stachyra 21′ Szywacz 29′

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Komor, Szywacz, Król, Dykij, Stachyra, Michota, Myśliwiecki, Drozd (79′ Prusinowski)