sobota, 21 listopada 2015, 06:58

Czas na Derby!

W ostatnim meczu rozegranym w Świdniku Motor zremisował z Avią 0:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W ostatnim meczu rozegranym w Świdniku Motor zremisował z Avią 0:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W ostatnim meczu tej jesieni podopieczni Dominika Nowaka zmierzą się w Świdniku z miejscową Avią.

Zespół ze Świdnika po osiemnastu rozegranych meczach ma 26 punktów i zajmuje jedenastą lokatę. Oznacza to, że nawet wygrana gospodarzy w sobotnich Derbach nie pozwoli podopiecznym Jacka Ziarkowskiego spędzić zimy w bezpiecznej strefie.

Najgroźniejszą bronią świdnickiej drużyny jest Wojciech Białek. Były gracz Motoru do siatki rywala trafił już 19 razy i wyprzedza w klasyfikacji strzelców drugiego Piotra Prędotę aż o osiem goli. Z pewnością obrońcy Motoru będą musieli otoczyć go szczególną uwagą.

Ostatnie Derby pomiędzy Motorem a Avią w Świdniku zakończyły się bezbramkowym remisem, z którego bardziej zadowoleni mogli być gospodarze, bo Motorowcy stworzyli sobie więcej groźnych sytuacji i nie wykorzystali rzutu karnego, który mógł przesądzić o końcowym zwycięstwie.

Na ostatni w tym roku pojedynek ligowy po pauzie za żółte kartki powraca Tomasz Tymosiak. Niestety trener Nowak nie będzie mógł skorzystać z Macieja Wojczuka i Piotra Piekarskiego. Obaj do gry powrócą dopiero wiosną. Pozostali gracze ambitnie trenowali przez miniony tydzień walcząc o miejsce w wyjściowym składzie na Derby.

Każdy inny wynik niż wygrana gości byłby sukcesem Avii. Jeśli Motorowcy zgraną trzy punkty, zimę spokojnie spędzą na fotelu lidera. Zwycięstwo na pewno nie przyjdzie jednak łatwo, bo gospodarze są trudnym przeciwnikiem na własnym terenie, o czym przekonała się chociażby Stal Rzeszow, która mimo gry w przewadze nie zdołała wywieźć ze Świdnika nawet punktu.

Faworytem spotkania wydają się być zatem lublinianie, ale należy pamiętać, że Derby rządzą się swoimi prawami. Jednego możemy być pewni – emocji, zywiołowego dopingu z obu stron i bramek nie powinno zabraknąć. Pierwszy gwizdek o godz. 13:00.

Transmisję na żywo ze spotkania przeprowadzi portal Lubsport.pl. Transmisja dostępna pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=KudkSDnspfY.


Komentarze