Kup bilet online
Sprzedaż biletów prowadzona jest w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo, w siedzibie klubu na Arenie Lublin - od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 oraz w piątek (20.10.) w godz. 10:00-19:00, a także w kasach Areny Lublin - tylko w dniu meczu od godz. 10:00. Bilety online na bilety.motorlublin.eu.
czwartek, 3 grudnia 2015, 19:16

Klubowa klasyfikacja strzelców po 19. kolejce

Najwięcej bramek dla Motoru strzelił Paweł Myśliwiecki (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Motor Lublin w dziewiętnastu kolejkach sezonu 2015/2016 zdobył 43 bramki. To druga najlepsza skuteczność w lidze. Lepszym dorobkiem może popisać się tylko Stal Rzeszów, która do tej pory do siatki rywala trafiła 45 razy.

W klubowej klasyfikacji strzelców niepodzielnie prowadzi Paweł Myśliwiecki, który osiem razy wpisywał się na listę strzelców. Drugi jest Filip Drozd z 6 golami na koncie, a trzecie miejsce zajmują ex aequo Maciej Wojczuk i Tomasz Tymosiak, którzy w swoim dorobku mają po 4 trafienia.

Pod względem efektywności, czyli stosunku rozegranych minut do zdobytych goli, nadal palmę pierwszeństwa dzierży Paweł Myśliwiecki. Co ciekawe, drugie miejsce zajmuje Krystian Mroczek, który rozegrał tej jesieni tylko 358 minut, ale w tym czasie zdobył dwie bramki. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Filip Drozd, który do siatki rywala trafiał średnio co 193,17 minuty.

Autorami 3 z 43 bramek dla Motoru tej jesieni byli przeciwnicy. Samobóje stanowią więc 6,98% całego dorobku strzeleckiego żółto-biało-niebieskich w dotychczasowych spotkaniach.