wtorek, 12 stycznia 2016, 15:25

Ruszyły przygotowania do wiosny!

pierwszytreningW poniedziałkowe popołudnie piłkarze Motoru rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

O godzinie 17:00 odbyła się odprawa otwierająca zimowy okres przygotowań. Wzięli w niej również udział zawodnicy kontuzjowani – Konrad Gąsiorowski, Damian Falisiewicz, Kamil Wolski i Michał Paluch. Pierwsza trójka powinna dołączyć do trenujących kolegów jeszcze na przełomie stycznia i lutego, ale Michała czeka dłuższa przerwa i do gry powróci dopiero w nowym sezonie.

Następnie zawodnicy udali się na sztuczne boisko Areny. Na pierwszym noworocznym treningu ćwiczyło łącznie 20 piłkarzy. W czasie gdy na przebieżkę wokół boiska z zawodnikami z pola udał się trener Złomańczuk, pod opieką trenera Herdy ćwiczyło trzech golkiperów: Krzysztof Żukowski, Maciej Zagórski oraz Piotr Piotrowski. Po kilku różnorodnych ćwiczeniach z piłką zawodnicy podzieleni zostali na dwa zespoły i rozegrali gierkę wewnętrzną na połowie boiska. Formą strzelecką szczególnie imponował Paweł Myśliwiecki, który miał niemal 100-procentową skuteczność.

W pierwszym po Nowym Roku treningu udział wzięło kilku zawodników z drużyny juniorów starszych. Z Motorem ćwiczył również Kamil Witkowski, który ostatnio bronił barw Lublinianki. 31-letni zawodnik z żółto-biało-niebieskimi trenować będzie co najmniej przez najbliższy tydzień.

Motorowcy na boiskach Areny ćwiczyć będą codziennie o godz. 17:30. W wybrane dni tygodnia piłkarze będą dodatkowo ćwiczyć na siłowni pod opieką Łukasza Ćwika, który odpowiadać będzie za przygotowanie motoryczne zespołu.

Pierwszy sparing lublinianie rozegrają 30 stycznia. Ich rywalem będzie pierwszoligowa Pogoń Siedlce.

Komentarze