sobota, 30 stycznia 2016, 09:01

Raport z obozów przeciwników

W ostatnim meczu sparingowym piłkarze Stali Rzeszów zwyciężyli z Pogonią Staszów 4:1 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W ostatnim meczu sparingowym piłkarze Stali Rzeszów zwyciężyli z Pogonią Staszów 4:1 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Motorowcy swój pierwszy sparing rozegrają dopiero dziś, ale niektóre zespoły III ligi lubelsko-podkarpackiej mają już za sobą spotkania kontrolne. Sprawdźmy na jakim etapie są przygotowania ligowych przeciwników Motoru. Na początek pod lupę wzięliśmy trzech najgroźniejszych rywali po rundzie jesiennej.

Stal Rzeszów

Podopieczni Marcina Wołowca przed kilkoma dniami zmierzyli się z Pogonią Staszów. Górą byli piłkarze Stali, którzy zwyciężyli z drugą drużyną IV ligi świętokrzyskiej 4:1 (2:1) po bramkach Szymańskiego, Gila, Lisańczuka i jednym trafieniu samobójczym.

Karpaty Krosno

W ostatnią sobotę piłkarze Karpat dwukrotnie zmierzyli się z drugoligową Siarką. W pierwszym test-meczu przegrali z drużyną z Tarnobrzega 0:1. W rozegranym chwilę później spotkaniu górą byli już krośnianie, którzy ostatecznie zwyciężyli 4:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył ex-Motorowiec Marek Fundakowski, a po jednym trafieniu dołożyli Jarosław Piątkowski i Patryk Orzechowski.
Zespół z Krosna poinformował ostatnio o zakontraktowaniu 19-letniego Sebastiana Szombierskiego. Młody obrońca do tej pory bronił barw katowickiego GKS-u.

Resovia Rzeszów

Na początku stycznia zespół z Rzeszowa przejął Szymon Szydełko, który zastąpił na stanowisku szkoleniowca Dariusza Jęczkowskiego. W pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Resovia pokonała ekipę Sokoła Nisko aż 4:1. W ostatnią sobotę wyższość rzeszowian uznać musieli piłkarze Błękitnych Ropczyce. Zwycięskiego gola dla Resovii w tym spotkaniu zdobył Michał Danel.
W ostatnim czasie Resovię opuścił młody i utalentowany Przemysław Pyrdek, który przeniósł się do ekstraklasowej Cracovii. W miniony poniedziałek klub poinformował o rozwiązaniu umowy z Mateuszem Jurczakiem, a z gry w Resovii z powodu wyjazdu za granicę zrezygnował Sebastian Fedan. Do Rzeszowa po okresie gry w Pogoni Siedlce powraca Michał Ogrodnik. 24-letni pomocnik ostatnio zmagał się z kontuzją mięśnia dwugłowego i teraz pod okiem trenera Szydełki będzie chciał powrócić do wysokiej dyspozycji.

Komentarze