piątek, 12 lutego 2016, 17:26

Ile punktów do mistrzostwa?

tabelePrzerwa między rundami to doskonały okres na różnego typu analizy i podsumowania. Tym razem stworzyliśmy zestawienie, w którym przyglądamy się liderom tabeli po 19. kolejce i ostatecznym mistrzom III ligi lubelsko-podkarpackiej od sezonu 2008/2009, a więc od czasów ostatniej reformy na tym szczeblu rozgrywkowym.

W czterech z siedmiu badanych sezonów mistrzostwo III ligi trafiło do drużyny, która podobnie jak Motor obecnie prowadziła po 19. kolejce. Jednak w ostatnich trzech latach drużyna, która przewodziła w stawce po dziewiętnastu meczach nie zdołała dowieźć prowadzenia do końca sezonu. Wierzymy, że tą serię przełamią w trwających rozgrywkach piłkarze Motoru.

tabelaliderow

Końcowy sukces „najmniejszym kosztem” osiągnęła w sezonie 2011/2012 Siarka Tarnobrzeg, której do wygrania ligi wystarczyło zaledwie 57 „oczek”. Warto jednak zaznaczyć, że III liga lubelsko-podkarpacka liczyła wówczas zaledwie 16 zespołów.

Najwięcej punktów przez cały sezon uzbierały w ostatnich siedmiu latach Stal Mielec i Stal Rzeszów. Trudniej o ten dorobek było jednak piłkarzom tej pierwszej drużyny, bo w odróżnieniu od zawodników z Rzeszowa, do uzbierania 73 punktów potrzebowali nie trzydziestu czterech, a zaledwie trzydziestu spotkań.

Średnio od 2007 roku trzeba było zdobyć więc dokładnie 67 punktów. Czy taki dorobek wystarczy w tym roku, by wygrać ligę i w barażach powalczyć o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej? Przekonamy się już niebawem. Podopiecznym Tomasza Złomańczuka do zakończenia ligowych zmagań pozostało dokładnie 15 spotkań (8 u siebie i 7 na wyjeździe). Teoretycznie do zdobycia mają więc jeszcze aż 45 punktów.

Motorowcy wiosenne granie rozpoczną meczem na Arenie Lublin z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Do pierwszego ligowego starcia tej wiosny jeszcze tylko 36 dni!

Komentarze