sobota, 12 marca 2016, 08:40

Wracamy na Arenę, na początek Derby!

Pucharowe spotkanie pomiędzy Motorem i Lublinianką rozpocznie się o godzinie 19:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Pucharowe spotkanie pomiędzy Motorem i Lublinianką rozpocznie się o godzinie 19:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Dokładnie 132 dni minęły od ostatniego spotkania z udziałem Motoru na Arenie Lublin. W pierwszym tegorocznym meczu Motorowcy zmierzą się w regionalnym Pucharze Polski z Lublinianką.

Dzisiejsze Derby będą już drugim pojedynkiem obu drużyn w bieżącym sezonie. 18 września ubiegłego roku w ramach rozgrywek ligowych żółto-biało-niebiescy pokonali zespół z Wieniawy 1:0 po bramce z rzutu karnego i zgarnęli komplet punktów.

Tym razem stawką nie są ligowe „oczka”, lecz awans do finału Pucharu Polski LZPN. Na zwycięzcę derbowego starcia czeka już Avia Świdnik, która jeszcze jesienią nie bez problemów pokonała KS Lublin.

W przerwie zimowej Lubliniankę na Motor zamienił Paweł Socha. Co ciekawe, 24-letni bramkarz strzelił nawet gola w 1/4 finału tej edycji przypieczętowując zwycięstwo swojego zespołu nad GLKS-em Głusk (3:1).

Oba zespoły były już nieco znużone czekaniem na rozpoczęcie rozgrywek, dlatego dzisiejszy mecz pucharowy to dla zawodników i wszystkich kibiców przedsmak emocji ligowych.

Zarówno trener Złomańczuk jak i trener Sadowski zapowiadają, że do boju poślą najmocniejsze jedenastki. Faworytem spotkania są Motorowcy, ale Derby rządzą się swoimi prawami, dlatego żółto-biało-niebiescy muszą dać z siebie wszystko, by awansować do kolejnej rundy.

Początek spotkania o godz. 19:00. Do zobaczenia na Arenie!

Komentarze