niedziela, 13 marca 2016, 05:43

Derby dla Motoru – zdecydowała dogrywka!

Krystian Mroczek w walce o piłkę z zawodnikiem Lublinianki (fot. Tomasz Lewtak)

Motorowcy pokonali Lubliniankę 1:0. W regulaminowym czasie gry bramki nie padły, ale w setnej minucie do własnej bramki trafił Karol Banachiewicz i tym samym ustalił wynik spotkania.

Dobrą okazję do zdobycia gola jako pierwsi stworzyli sobie zawodnicy Lublinianki. Na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Czułowski, a po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na plac gry. Ta sytuacja podziałała na Motorowców jak zimny prysznic, bo od tego momentu to podopieczni Tomasza Złomańczuka nadawali ton rywalizacji na boisku. Kilka razy groźnie na bramkę Lipca uderzał Tomasz Tymosiak, ale były golkiper żółto-biało-niebieskich nie dał się zaskoczyć. W 32. minucie Motor mógł wykorzystać błąd defensywy Lublinianki, ale dogranie od Macieja Prusinowskiego nie znalazło adresata. Mimo zdecydowanej przewagi Motor nie zdołał sforsować defensywy rywali i do szatni oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie bliski zdobycia bramki był Aleksander Komor, który zamykał akcję po dograniu z rzutu rożnego. Wcześniej pojedynek z bramkarzem przegrał Paweł Piątek, który na boisku zameldował się w miejsce Pawła Myśliwieckiego.

Obaj trenerzy w drugiej połowie dokonali wielu roszad w składzie, co przełożyło się na jakość widowiska. Pressing zakładany przez Motorowców nie zawsze był dokładny i skuteczny, ale to zespół Tomasza Złomańczuka nadal częściej przebywał przy piłce i stwarzał większe zagrożenie.

W dogrywce oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia bramki. W 100. minucie piłkę z narożnika boiska w pole karne Lublinianki posłał Filip Drozd. Z futbolówką minął się Paweł Lipiec, a naciskany przez jednego z Motorowców Karol Banachiewicz skierował piłkę do własnej bramki.

Motor dowiózł prowadzenie do końcowego gwizdka, chociaż w końcówce Lublinianka była bliska zdobycia bramki wyrównującej. W finale żółto-biało-niebiescy zmierzą się z Avią Świdnik.

Motor Lublin – KS Lublinianka 0:0 (0:0) pd. 1:0