sobota, 19 marca 2016, 02:01

Czas na ligowe emocje!

W pierwszym meczu rundy wiosennej III ligi Motorowcy zmierzą się z drużyną Tomasovii Tomaszów Lubelski (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Godziny dzielą nas od chwili, na którą wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem przez całą zimę. W sobotę o 19:00 na Arenie Lublin Motor wznowi rozgrywki ligowe. Pierwszym tegorocznym rywalem żółto-biało-niebieskich będzie Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Sobotni rywal Motorowców po jesiennych meczach plasuje się na dwunastym miejscu i do bezpiecznej strefy traci pięć punktów. Podopieczni Jacka Paszkiewicza lepiej spisują się jednak na własnym podwórku niż na wyjazdach – z obcych boisk wywieźli dotąd łącznie tylko osiem „oczek”.

Przed meczem w Tomaszowie Lubelskim to Motor uchodził za zdecydowanego faworyta, ale nieskuteczność żółto-biało-niebieskich i konsekwentna gra gospodarzy sprawiły, że to Tomasovia cieszyła się z wygranej (1:0). Piłkarze Motoru będą chcieli zrewanżować się za to nieudane spotkanie i zarazem postawić pierwszy krok w kierunku awansu.

Warto przy okazji ponadto wspomnieć o ostatnim meczu między Motorem a Tomasovią na Arenie. Lublinianie przegrywali po 20 minutach rywalizacji już 0:3, by w drugiej połowie ruszyć do odrabiania strat i ostatecznie zwyciężyć 4:3(0:3). Motorowcy zapowiadają, że do sobotniej konfrontacji przystąpią w pełni zmotywowani, a podobne gonienie wyniku nie będzie potrzebne, bo to gospodarze będą w tym meczu dyktować warunki.

W zimowych grach sparingowych Motor imponował skutecznością, Tomasovia natomiast słabością w defensywie, gdy przegrywała z Lublinianką aż 0:8 czy ostatnio z Resovią 1:5. Liczymy, że w sobotni wieczór podopieczni Tomasza Złomańczuka obnażą wszystkie mankamenty w grze gości i będą mogli wspólnie z lubelską publicznością cieszyć się z wygranej.