piątek, 13 maja 2016, 15:48

Czas na Avię!

Mecz z Avią Świdnik rozpocznie się o godzinie 19:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Mecz z Avią Świdnik rozpocznie się o godzinie 19:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Derbowy mecz Motoru z Avią Świdnik zainauguruje 30. kolejkę III ligi lubelsko-podkarpackiej. Rozgrywki wchodzą w decydującą fazę – żółto-biało-niebiescy walczą o mistrzostwo, które daje udział w barażach, a zespół ze Świdnika gra o pozostanie w zreformowanej, trzeciej lidze.

Avia po dotychczas rozegranych meczach ma na koncie 46 punktów, co daje jej 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego mają jednak do rozegrania zaległy mecz z Wólczanką Wólka Pełkińska, więc ta różnica może jeszcze wzrosnąć. W batalię o pozostanie na trzegioligowym froncie udział bierze jeszcze ponad połowa drużyn. W końcówce sezonu każde „oczko” będzie więc na wagę złota.

Swoje trzy ostatnie starcia ligowe Avia zakończyła zwycięstwami pokonując kolejno Polonię Przemyśl, Lewart Lubartów oraz Resovię. Szczególnie to ostatnie zwycięstwo było dla świdniczan dużym sukcesem, bo to goście z Rzeszowa byli faworytem tego meczu.

W piątkowy wieczór w barwach Avii na Arenie wystąpi kilku ex-Motorowców, m.in. Kamila Oziemczuka czy Wojciecha Białka. Spotkanie z trybun oglądać będzie na pewno Robert Kazubski, który pauzuje za kartki.

Trener Motoru Tomasz Złomańczuk ma do dyspozycji niemal całą kadrę. Z gry wyłączony jest jedynie Konrad Gąsiorowski, który co prawda od kilku tygodni trenuje z zespołem, ale ostatnio z powodu choroby nie brał udziału w treningach.

Pierwszy gwizdek w Derbach Lubelszczyzny rozbrzmi o godz. 19:00. Do zobaczenia na Arenie Lublin.

Komentarze