niedziela, 22 maja 2016, 10:03

Hit kolejki w Radzyniu!

IMG_1516Na zakończenie 31. kolejki Motorowcy zagrają w Radzyniu Podlaskim z miejscowymi Orlętami.

Zespół prowadzony przez Damiana Panka jest w tym roku niepokonany zarówno u siebie jak i na wyjeździe. W tabeli wiosny Orlęta zajmują trzecią lokatę ze stratą punktu do drugiej Stali Rzeszów, która wczoraj rozegrała już swój mecz i dwóch punktów do Motoru. Runda jesienna w wykonaniu radzyńskiego zespołu nie była aż tak udana, ale i tak dzięki wspaniałej postawie w ostatnich spotkaniach Orlęta zdołały wyprzedzić w tabeli Karpaty i depczą po piętach Resovii. Zawodnicy Dominika Panka powalczą dziś o wskoczenie na podium, bo właśnie różnica trzech punktów dzieli ich od rzeszowskich Pasów.

Ostatnim zespołem z którym mierzyły się Orlęta była właśnie Resovia, która mimo atutu własnego boiska musiała uznać wyższość przyjezdnych. Zwycięskiego gola w tym spotkaniu (na 1:2) zdobył Damian Szpak, ex-Motorowiec. 22-letni zawodnik w bieżących rozgrywkach zdobył już 22 gole, z czego aż 14 wiosną! To naprawdę imponujący dorobek – obrońcy Motoru będą musieli otoczyć go szczególną opieką.

Orlęta do meczu z Motorem przystąpią bez pauzujących za kartki Łukasza Eberta i Arkadiusza Kota. W zespole Tomasza Złomańczuka na szczęście nikogo nie czeka przymusowa przerwa.

Spotkania żółto-biało-niebieskich z Orlętami zawsze są zacięte i obfitują w gole, ale w ostatnim czasie to Motorowcy wychodzą z nich zwycięsko. Tak było jesienią, gdy lublinianie zwyciężyli na Arenie 4:0 oraz w rundzie wiosennej minionego sezonu, gdy Motor po zaciętym meczu wygrał 4:2.

Ostatniej wyprawy do Radzynia Podlaskiego nie można jednak zaliczyć do udanych. Motor przegrał 1:2, a zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył… Tomasz Tymosiak, który obecnie stanowi o sile pomocy zespołu Tomasza Złomańczuka. Gorąco wierzymy, że tym razem Tomek również rozstrzygnie losy spotkania, tym razem jednak na korzyść naszej drużyny.

Początek meczu o godz. 17:00 Transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi telewizja Lubelska.tv.

Komentarze