sobota, 28 maja 2016, 08:46

Jeden krok do mistrzostwa!

Jesienią Motor przegrał na Arenie Lublin z Lewartem 0:1 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Jesienią Motor przegrał na Arenie Lublin z Lewartem 0:1 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotę Motor stanie przed szansą na zapewnienie sobie mistrzostwa III ligi lubelsko-podkarpackiej. Wystarczy, że podopieczni Tomasza Złomańczuka pokonają w Lubartowie miejscowy Lewart i będą mogli cieszyć się z wygrania ligi oraz oficjalnie zacząć przygotowania do baraży.

Najbliższy rywal Motoru zajmuje czternastą lokatę z 37 punktami na koncie. Co ciekawe, Lewart lepiej niż u siebie spisuje się w gościach. Na własnym boisku zdobył piętnaście „oczek”, a na wyjazdach dwadzieścia dwa. Gorycz porażki przełknąć musieli również piłkarze Motoru, którzy jesienią przegrali z zespołem z Lubartowa (0:1). Podopieczni Grzegorza Białka są jak dotąd jedynym zespołem, który wywiózł komplet punktów ze stadionu Motoru w obecnych rozgrywkach.

Chociaż Lewart już dawno stracił szanse na utrzymanie, na pewno nie odda Motorowcom punktów bez walki. Waleczność biało-niebieskich poznali ostatnio zawodnicy Resovii, którzy prowadzili z Lewartem na własnym stadionie już 3:0, by ostatecznie tylko zremisować 3:3.

Lubartów jest oddalony od Lublina o około 25 km, kibice Motoru zdecydowali się więc nie organizować wspólnego wyjazdu. Zachęcają natomiast wszystkich fanów do przybycia własnymi środkami transportu, by wesprzeć drużynę w tym istotnym meczu. Władze Lewartu przeznaczyły dla Motorowców cały sektor od strony ul. Parkowej (kasa nr 1). Szczegóły dotyczące wejścia na stadion można znaleźć na oficjalnej stronie klubu w specjalnym komunikacie.

Początek spotkania o godz. 16:00. Kasy stadionu otworzą się o godz. 14:30. Zapraszamy wszystkich na stadion w Lubartowie, gdzie jak głęboko wierzymy, Motor postawi kropkę nad „i” w walce o mistrzostwo III ligi.

Komentarze