poniedziałek, 30 maja 2016, 22:14

Ostatki z Resovią!

Mecz z Resovią rozpocznie się o godzinie 19:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Mecz z Resovią rozpocznie się o godzinie 19:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W nietypowym terminie, bo we wtorek o godz. 19.00, Motorowcy zmierzą się na Arenie z Resovią Rzeszów.

Ostatnio zespół prowadzony przez Szymona Szydełko złapał poważną zadyszkę. Ze zwycięstwa Resovia cieszyła się po raz ostatni 3 maja, kiedy to pokonała u siebie Orła Przeworsk. Następnie „Pasiaki” dwukrotnie schodzili z boiska pokonani, a ostatnie trzy mecze kończyli remisem. Strata tylu punktów może kosztować zespół z Rzeszowa utratę miejsca na podium, bo zaledwie jedno „oczko” do Resovii tracą Orlęta, które w ostatniej kolejce zmierzą się z zdegradowanym Izolatorem Boguchwała.

Do jutrzejszego spotkania zespół gości przystąpi bez pauzującego za kartki Mirosława Barana, który do tej pory stanowił o sile rzeszowskiej defensywy. Sztab szkoleniowy Motoru na przymusowy odpoczynek odeśle natomiast kilku podstawowych zawodników, by zregenerowali się przed meczem pucharowym, który zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę. W ich miejsce na placu gry zameldują się gracze pełniący w ostatnim czasie rolę rezerwowych oraz zdolni juniorzy, którzy zakończyli już swoje rozgrywki ligowe.

Jesienny mecz pomiędzy Resovią a Motorem zakończył się remisem 1:1. Lublinianie prowadzenie stracili w ostatnich sekundach meczu, a kilka minut wcześniej gola dla Motoru zdobył… zawodnik Resovii. Obie drużyny mają więc sobie wiele do udowodnienia.

Wtorkowy mecz będzie też doskonałą okazją do podziękowania piłkarzom Motoru za zwycięstwo w rozgrywkach III ligi lubelsko-podkarpackiej. Kolejną okazję do obejrzenia żółto-biało-niebieskich na Arenie kibice będą mieli dopiero za dwa tygodnie, gdy rozegrany zostanie pierwszy mecz barażowy.

Pierwszy gwizdek pana Tomasza Jagieły w meczu Motor Lublin – Resovia Rzeszów już jutro o godz. 19:00. Zapraszamy!

Komentarze