sobota, 11 czerwca 2016, 11:42

To już dziś!

Mecz barażowy rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:00 (fot. Tomasz Lewtak)

Mecz barażowy rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:00 (fot. Tomasz Lewtak)

W najważniejszym meczu bieżącego sezonu Motorowcy zmierzą się z mistrzem III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpią Elbląg.

Zespół z Elbląga w sezonie zasadniczym uzbierał aż 86 punktów zdobywając łącznie 115 bramek i tracąc tylko 17 goli. Łącznie w 34 spotkaniach Olimpia 27 razy schodziła z boiska zwycięska, 5 razy remisowała i dwukrotnie musiała uznać wyższość rywali. Najlepszym strzelcem zespołu prowadzonego przez Adama Borosa i całej ligi jest Paweł Piceluk. Były gracz Motoru Lublin zdobył aż 32 gole, co stanowi 28% całego dorobku bramkowego drużyny. Niewątpliwie to właśnie na niego obrońcy Motoru będą musieli zwrócić szczególną uwagę.

Co ciekawe, oba zespoły rywalizujące w barażach o awans do II ligi mają takie same barwy klubowe – żółto-biało-niebieskie.

Ostatni mecz między Motorem a Olimpią w Lublinie miał miejsce w 2013 roku. Na stadionie przy Al. Zygmuntowskich Motorowcy pokonali zespół z Elbląga 2:0 po bramkach Macieja Tataja i Konrada Wrzesińskiego. W rewanżu górą byli elblążanie, którzy zwyciężyli u siebie 4:1.

Ciężko wskazać faworyta dzisiejszej potyczki. Na pewno dużym atutem Motoru będzie lubelska publiczność. Już wiadomo, że pobity zostanie rekord frekwencji, bo już w piątek sprzedano 6500 biletów.

Spotkanie poprowadzi pan Mariusz Złotek z okręgu Stalowa Wola. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00!

Apelujemy o wcześniejsze przybycie na stadion, szczególnie do osób, które nie dokonały zakupu biletów w przedsprzedaży, by uniknąć stania w kolejce.

Komentarze