wtorek, 20 września 2016, 10:11

Motor Lublin zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Kibice Razem

Młodzi Motorowcy otrzymują puchar za zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Kibice Razem (fot. www.facebook.com/KibiceRazemMotorLublin)

Młodzi Motorowcy otrzymują puchar za zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Kibice Razem (fot. www.facebook.com/KibiceRazemMotorLublin)

W ostatnią niedzielę (18 września br.) w Chorzowie odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju ośrodków Kibice Razem. Reprezentacja KR Motor Lublin zajęła pierwsze miejsce wygrywając w finale z zespołem Górnika Zabrze 1:0.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn z rocznika 2003 reprezentujących 12 ośrodków, a były to:
1. Jagiellonia Białystok
2. Ruch Chorzów (gospodarz)
3. Lechia Gdańsk
4. Korona Kielce
5. Miedź Legnica
6. Motor Lublin
7. Lech Poznań
8. GKS Tychy
9. Polonia Warszawa
10. Śląsk Wrocław
11. Górnik Zabrze
12. Reprezentacja Rudy Śląskiej (drużyna zastąpiła gościnnie nieobecnych na turnieju młodych piłkarzy gdyńskiej Arki)

Zespoły rywalizowały w 4 grupach po 3 zespoły, mecze rozgrywane były w systemie 2×10 min. Motor Lublin zakończył zmagania grupowe na pierwszym miejscu pokonując Polonię Warszawa oraz GKS Tychy. W półfinale zaś pokonał faworyzowaną drużynę Miedzi Legnica (2:1), która nota bene broniła tytułu najlepszej ekipy z poprzedniego roku. W finale przyszło nam się zmierzyć z bardzo mocną drużyną Górnika Zabrze, ale i tym razem nasi chłopcy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i pokonali kolegów z Zabrza 1:0 a bramkę na wagę złotego medalu strzelił Dawid Brzozowski. Z meczu o 3. miejsce po emocjonującej walce i rzutach karnych zwycięsko wyszła drużyna Śląska Wrocław, która pokonała legnicką Miedź. Tytuł najlepszego bramkarza turnieju trafił do naszego zawodnika – Patryka Zana – gratulujemy! Nagrody w turnieju wręczali: z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki Podsekretarz Stanu Jan Widera, Prezydent Miasta Chorzowa Andrzej Kotala oraz Honorowy Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Rudolf Bugdoł.

KR Motor Lublin wystąpił w następującym składzie:
1. Patryk Zan
2. Cezary Bieńczuk
3. Dawid Gierała
4. Oskar Białek
5. Kacper Nowakowicz
6. Damian Świetlicki
7. Dawid Brzozowski
8. Maksymilian Flis

Trenerzy:
Jarosław Grajper, Tomasz Brzozowski

Komentarze