wtorek, 27 września 2016, 10:10

Budżet Obywatelski 2017 – Głosuj na projekty M-99 i D-28

bo2017Budżet Obywatelski – wszyscy o nim słyszeliśmy. Tutaj mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na realizację przez Miasto Lublin konkretnych pomysłów. W tym roku chcieliśmy zwrócić uwagę na dwa projekty.

Oba projekty skupiają się na jednym celu – rozbudowie bazy szkoleniowej dla młodych piłkarzy Motoru Lublin.

 
M-99: Baza szkoleniowa dla młodzieży – całoroczny orlik

Projekt obejmuje montaż hali pneumatycznej (powłoki ściennej) na boisku piłkarskim – orliku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 ul. Tumidajskiego 6a. Hala pneumatyczna umożliwiałaby prowadzenie całorocznych treningów na orliku, co miałoby niezwykle pozytywny wpływ szczególnie w perspektywie zajęć w zimie. Co więcej, realizacja takiego projektu byłaby unikatowym rozwiązaniem w skali piłkarskiego Lublina, który przyniósłby korzyści zarówno grupom młodzieżowym Motoru, jak również dzieciom uczęszczającym do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4.

 
D-28: Baza szkoleniowa dla młodzieży – boisko sportowe

Projekt obejmuje budowę boiska sportowego przy ul. Rusałki, przeznaczonego do treningów młodzieżowych grup Motoru Lublin. Ogrodzone boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 95 m x 50 m oraz oświetleniem pozwoli na prowadzenie szerokiej gamy zajęć także w godzinach wieczornych wiosną i jesienią, gdy mamy do czynienia z wczesnym zachodem słońca. W ramach kolejnych projektów, boisko może ulec dalszej rozbudowie poprzez dobudowanie trybun, budynku klubowego z szatniami i łazienkami oraz parkingu. Docelowo miałoby tam powstać kompleksowe centrum treningowe dla dzieci i młodzieży rozpoczynających przygodę z piłką nożną.

 
Zachęcamy wszystkich do poparcia projektów, na razie na Facebooku, a na początku października w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego Lublina na rok 2017. Pokażmy jak liczną grupę stanowimy, jak wiele osób popiera tę inicjatywę!

https://www.facebook.com/Baza-szkoleniowa-dla-młodzieży-Motoru-Lublin-BO-2017-1765640970364132/

http://obywatelski.lublin.eu/

 
budzet-obywatelski-2017

Komentarze