sobota, 29 października 2016, 08:00

W niedzielę Motor zagra z Unią Tarnów

Mecz z Unią Tarnów będzie ostatnim spotkaniem wyjazdowym Motoru w tym roku kalendarzowym (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Mecz z Unią Tarnów będzie ostatnim spotkaniem wyjazdowym Motoru w tym roku kalendarzowym (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W najbliższą niedzielę (30 października br.) Motor Lublin rozegra swój kolejny mecz ligowy, w którym przeciwnikiem lublinian będzie drużyna Unii Tarnów.

W ubiegłym sezonie zespół Unii Tarnów zajął 7. miejsce w tabeli małopolsko-świętokrzyskiej III ligi z jednopunktową przewagą nad rezerwami Cracovii, które otwierały listę klubów spadających do niższej klasy rozgrywkowej. W obecnym sezonie zespół z Tarnowa, podobnie jak Motor Lublin, radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Po 13 kolejkach z dorobkiem 16 punktów Unia zajmuje 12. miejsce w tabeli (bilans meczów: 4 zwycięstwa, 4 remisy, 5 porażek), tuż za żółto-biało-niebieskim, którzy plasują się na 11. pozycji (bilans meczów: 5 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek).

W ostatni weekend Motor Lublin pauzował w ligowych rozgrywkach, natomiast tarnowianie zmierzyli się z Cosmosem Nowotaniec remisując swoje spotkanie 1:1. Jeszcze wcześniej, bo w środę 19 października, Unia rozegrała mecz w ramach III rundy Małopolskiego Pucharu Polski, gromiąc zespół z tarnowskiej ligi okręgowej, Victorię Koszyce Małe 9:0.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Unii są Artur Biały (napastnik) oraz Łukasz Popiela (pomocnik), którzy mają na swoim koncie po 4 strzelone w tym sezonie bramki. Z kolei najwięcej zdobytych goli w drużynie Motoru mają Artur Gieraga, Piotr Piekarski oraz Kamil Stachyra, którym udało się zaliczyć po 3 trafienia w obecnych rozgrywkach III ligi.

Po raz ostatni Motor zmierzył się z Unią w sezonie 2012/2013 II ligi. W rozegranym jesienią meczu, w którym gospodarzem była drużyna z Tarnowa, Motor zwyciężył 4:1. W rundzie wiosennej górą byli również żółto-biało-niebiescy, wygrywając przy Alejach Zygmuntowskich 3:1. W aktualnej kadrze Unii Tarnów jest wielu zawodników, którzy pamiętają z boiska tamte spotkania, natomiast z Motoru są to Damian Falisiewicz, Damian Szpak, czy też Mateusz Oszust, ówczesny bramkarz żółto-biało-niebieskich.

Jak wyliczył oficjalny serwis internetowy Unii Tarnów www.zksunia.tarnow.pl w sumie rozegranych zostało 12 meczów pomiędzy Motorem i Unią, w których 4 razy zwyciężyli tarnowianie, 6 razy Motorowcy, a 2 razy padł remis (bilans bramkowy: 13 goli Unii Tarnów, 19 Motoru Lublin).

Mecz Unia Tarnów – Motor Lublin rozegrany zostanie w niedzielę 30 października br. o godzinie 13:00 w Tarnowie.

Komentarze