Kup bilet online
czwartek, 3 listopada 2016, 19:00

W sobotę Motor podejmie Orlęta Radzyń Podlaski

Po raz ostatni Motor zmierzył się z Orlętami w czerwcu tego roku, wygrywając po dogrywce półfinałowy mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski 2:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Już w najbliższą sobotę (5 listopada br.) o godzinie 19:00 na Arenie Lublin Motor podejmować będzie zespół Orląt Radzyń Podlaski.

Motor Lublin z 18 punktami na swoim koncie zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli III ligi gr. IV, tracąc do liderującej Garbarni Kraków „12 oczek”. Z kolei Orlęta Radzyń Podlaski znajdują się na 14. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów po 14 meczach (3 zwycięstwa, 5 remisów, 6 porażek).

W poprzedniej kolejce ligowej Motor Lublin zremisował w Tarnowie z miejscową Unią 1:1, tracąc szansę na zwycięstwo w ostatnich minutach meczu. Równie dramatyczny przebiegł miało także ostatnie spotkanie ligowe Orląt Radzyń Podlaski, które przegrały na własnym terenie z Cosmosem Nowotaniec 3:4. Do 83. minuty meczu zawodnicy z Radzynia Podlaskiego przegrywali 1:2, jednak w przeciągu 120 sekund udało się im wyjść na jednobramkowe prowadzenie po trafieniach Witalija Melnyczuka i Rafała Borysiuka. I kiedy to wydawało się już, że to biało-zieloni zainkasują komplet punktów, graczom z Nowotańca udało się w 90. minucie najpierw wyrównać wynik spotkania, a następnie zdobyć zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.

W ostatnich 6 meczach pomiędzy obiema drużynami, które rozegrane zostały w przeciągu ostatnich 2 sezonów Motor Lublin zwyciężał czterokrotnie (raz po dogrywce), jeden raz górą byli zawodnicy z Radzynia Podlaskiego, a w jednym spotkaniu padł remis.

Po raz ostatni żółto-biało-niebiescy zmierzyli się z zespołem Orląt 4 czerwca tego roku, kiedy to w Radzyniu Podlaskim rozegrano mecz półfinałowy Wojewódzkiego Pucharu Polski 2015/2016. W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka, w której to górą byli już Motorowcy strzelając dwie bramki – 112. minucie meczu trafił Kamil Stachyra, a zwycięstwo strzałem z rzutu karnego w 117. minucie spotkania przypieczętował Artur Gieraga. Wygrana nad Orlętami dała Motorowi awans do Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

W drużynie z Radzynia Podlaskiego występuje obecnie kilku zawodników, którzy w przeszłości bronili barw Motoru Lublin, a są to: obrońca Przemysław Kanarek (9 występów w sezonie 2012/2013), pomocnik Witalij Melnyczuk (8 występów w sezonie 2008/2009 i 9 w sezonie 2010/2011) oraz napastnicy, Mateusz Majewski (26 meczów w sezonie 2014/2015) i Paweł Piątek (15 spotkań w sezonie 2015/2016).

Mecz 16. kolejki III ligi gr. IV sezonu 2016/2017: Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski rozegrany zostanie w sobotę 5 listopada br. o godzinie 19:00 na Arenie Lublin. Informacje o biletach na to spotkanie znaleźć można na stronie http://motorlublin.eu/2016/11/02/ruszyla-przedsprzedaz-na-sobotni-mecz-motoru-lublin-z-orletami-radzyn-podlaski/.

Ostatnie mecze pomiędzy Motorem i Orlętami:

Sezon 2014/2015:

Orlęta Radzyń Podlaski – Motor Lublin 2:1 (05.10.2014 – III liga)
Adison 21′, Tomasz Tymosiak 76′ – Piotr Piekarski 27′

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 4:2 (02.05.2015 – III liga)
Piotr Piekarski 10′, Adrian Zarzecki 41′ (s.), Kamil Stachyra 90′, Michał Kowalczyk 90′ – Adrian Zarzecki 55′, Piotr Zmorzyński 90′

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (03.06.2015 – Półfinał Wojewódzkiego PP)
Piotr Karwan 5′, Paweł Myśliwiecki 72′, 90′ – Tomasz Tymosiak 77′

Sezon 2015/2016:

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 4:0 (16.10.2015 – III liga)
Maciej Wojczuk 66′, Piotr Piekarski 74′, Paweł Myśliwiecki 76′, Damian Falisiewicz 90′

Orlęta Radzyń Podlaski – Motor Lublin 2:2 (22.05.2016 – III liga)
Damian Szpak 7′, Kamil Groborz 29′ – Kamil Stachyra 37′, Filip Drozd 79′

Orlęta Radzyń Podlaski – Motor Lublin 0:2 pd. (04.06.2016 – Półfinał Wojewódzkiego PP)
Kamil Stachyra 112′, Artur Gieraga 117′ (k.)