wtorek, 8 listopada 2016, 10:37

Zmarł Jan Lisiewicz, były zawodnik Motoru Lublin

znicz_flameW dniu wczorajszym w wieku 69 lat zmarł Jan Lisiewicz, były piłkarz Motoru Lublin.

Jan Lisiewicz występował w żółto-biało-niebieskich barwach na przełomie lat ’60 i ’70, grając na pozycji obrońcy. W sezonach 1967/1968 oraz 1972/1973 wywalczył razem z Motorem awans do II ligi (dzisiejsza I liga). W roku 1969 zajął 10. miejsce w Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na najlepszego i najpopularniejszego sportowca Ziemi Lubelskiej. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był trenerem grup młodzieżowych w Motorze oraz Sygnale Lublin.

Mój kontakt z Janem Lisiewiczem opierał się głównie na relacjach zawodnik – trener – mówi Waldemar Leszcz, były piłkarz Sygnału, dziś prezes Motoru. – Był bardzo kontaktowym człowiekiem, który z wielkim zapałem starał się przekazać nam swoje boiskowe doświadczenia. Można powiedzieć, że odszedł kolejny z legendarnych graczy Motoru, bo nie tak dawano pożegnaliśmy przecież Witolda Sokołowskiego, który też jako szkoleniowiec był związany z Sygnałem.

Pogrzeb Jana Lisiewicza odbędzie się w poniedziałek 14 listopada br. o godzinie 13:00 na cmentarzu na Majdanku w Lublinie.

Komentarze