piątek, 11 listopada 2016, 14:08

Zakończenie rundy jesiennej na Arenie Lublin. Motor podejmuje Resovię Rzeszów

W ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami, który rozegrany został w maju tego roku, Motor przegrał z Resovią na Arenie Lublin 0:2 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami, który rozegrany został w maju tego roku, Motor przegrał z Resovią na Arenie Lublin 0:2 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Jutro zespół Motoru Lublin rozegra swój ostatni mecz w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich będzie drużyna Resovii Rzeszów.

Po 15. ligowych kolejkach drużyna z Rzeszowa z dorobkiem 28 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli III ligi gr. IV, tracąc do liderującego KSZO 7 „oczek”. Motor Lublin z kolei, z 21 punktami na swoim koncie plasuje się na 9 pozycji.

W swoich ostatnich meczach ligowych obie drużyny zainkasowały komplet punktów: Resovia po bramkach Dawida Pałysa-Rydzika i Łukasza Śwista wygrała w Nowotańcu z miejscowym Cosmosem 2:0, natomiast Motor po trafieniu Pawła Kaczmarka i dwóch golach Damiana Szpaka pokonał na Arenie Lublin Orlęta Radzyń Podlaski 3:0.

Najlepszym strzelcem w drużynie z Rzeszowa jest 28-letni napastnik, Bartłomiej Buczek, który w obecnym sezonie ma już na swoim koncie 8 zdobytych bramek w 14 meczach. W zespole Resovii znaleźć można także lubelski akcent – w linii obrony Rzeszowian występuje były zawodnik Motoru Lublin, 31-letni Przemysław Żmuda, który w sezonie 2006/2007 wywalczył z żółto-biało-niebieskimi awans do II ligi (dzisiejsza I liga).

W poprzednich dwóch sezonach obie drużyny mierzyły się ze sobą czterokrotnie. W sezonie 2014/2015 oba mecze ligowe wygrała Resovia (2:1 w Lublinie i 1:0 w Rzeszowie). Z kolei w sezonie 2015/2016 w pierwszym spotkaniu padł remis (1:1 w Rzeszowie), a w rewanżu górą ponownie była Resovia (2:0 w Lublinie).

Jutrzejszy mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Dla obu drużyn zdobycie 3 punktów będzie priorytetem. Motor, aby zachować szanse na walkę o awans do II ligi wiosną przyszłego roku musi bezwzględnie zgarnąć komplet punktów, natomiast Resovia cały czas walczy ze Stalą Rzeszów o pieniądze z miejskiej kasy (drużyna, która na koniec rundy jesiennej będzie wyżej w tabeli trzeciej ligi, otrzyma z Urzędu Miejskiego w Rzeszowie większe wsparcie finansowe, przyp. red.), dlatego też zdobycie w meczu 3 „oczek” będzie dla rzeszowian równie ważne.

Mecz Motor Lublin – Resovia Rzeszów rozegrany zostanie w sobotę 12 listopada br. o godzinie 19:00 na Arenie Lublin. Informacje o biletach na to spotkanie znaleźć można tutaj.

Komentarze