piątek, 27 stycznia 2017, 15:19

Motor zagra z II-ligowcem. Jutro sparing z Polonią Warszawa

Po raz ostatni Motor zmierzył się z Polonią w lipcu ubiegłego roku (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Po raz ostatni Motor zmierzył się z Polonią w lipcu ubiegłego roku (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Jutro w Warszawie rozegrany zostanie trzeci z serii zimowych sparingów Motoru Lublin. Przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich będzie II-ligowa Polonia Warszawa.

„Czarne Koszule” to dwukrotny mistrz Polski (1946, 2000) oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski (1952, 2001). Wśród sukcesów stołecznej drużyny wymienić można również zdobycie Superpucharu kraju i Pucharu Ligi Polskiej w 2000 roku, czy też dotarcie do 1/2 finału Pucharu Intertoto w roku 1999.

Obecnie warszawska Polonia występuje w rozgrywkach II ligi, do których uzyskała awans po barażach w poprzednim sezonie (zwycięstwo w dwumeczu z Górnikiem Wałbrzych). Po rundzie jesiennej klub z Konwiktorskiej zajmuje miejsce w strefie spadkowej ligowej tabeli – warszawianie z dorobkiem 18 punktów plasują się dopiero na 16. miejscu (bilans meczów: 3 zwycięstwa, 9 remisów, 7 porażek).

W ostatnich latach Motor Lublin mierzy się towarzysko z Polonią Warszawa dość często. Po raz ostatni obie drużyny spotkały się ze sobą w sierpniu ubiegłego roku. W rozegranym na bocznym boisku Areny Lublin sparingu padł wynik 1:1. Bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył wówczas testowany zawodnik, Piotr Okuniewicz. Rok wcześniej, również na obiektach treningowych lubelskiego stadionu, zwycięstwo odniosła Polonia, która pokonała Motor 2:0. Natomiast w meczu rozegranym na początku 2015 roku w Warszawie gospodarze wygrali w stosunku 2:1. Jedyną bramkę dla żółto-biało-niebieskich w tamtym meczu strzelił Grzegorz Szymanek.

16.07.2016
Motor Lublin – Polonia Warszawa 1:1

01.08.2015
Motor Lublin – Polonia Warszawa 0:2

21.02.2015
Polonia Warszawa – Motor Lublin 2:1

Jutrzejszy sparing Polonii z Motorem rozegrany zostanie na boisku treningowym stołecznej drużyny. Początek spotkania o godzinie 13:00.

W sobotę swój mecz kontrolny rozegrają także młodzi zawodnicy Motoru Lublin, którzy przygotowują się do startu wiosennych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Tomasza Jasika zmierzą się z liderem lubelskiej IV-ligi, Chełmianką Chełm. Spotkanie rozegrane zostanie na bocznym boisku Areny Lublin. Początek o godzinie 10:00.

Komentarze