piątek, 17 lutego 2017, 21:15

W sobotę mecz kontrolny Motoru z Chełmianką

Tomasz Tymosiak podczas ubiegłorocznego meczu finałowego Wojewódzkiego Pucharu Polski przeciwko Chełmiance Chełm (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Tomasz Tymosiak podczas ubiegłorocznego meczu finałowego Wojewódzkiego Pucharu Polski przeciwko Chełmiance Chełm (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotnie południe na bocznym boisku Areny Lublin rozpocznie się spotkanie sparingowe Motoru Lublin z liderem lubelskiej IV ligi, Chełmianką Chełm.

Drużyna Chełmianki jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowała razem z Motorem w III lidze. Reorganizacja ligowych rozgrywek spowodowała jednak, iż zespół z Chełma spadł do niższej klasy rozgrywkowej i obecnie występuje na IV-ligowym froncie.

Drużyny Motoru i Chełmianki mierzyły się w ostatnich dwóch sezonach sześciokrotnie – 4 razy w lidze i 2 razy w spotkaniach pucharowych. W sezonie 2014/2015 w meczu ligowym rozegranym w Chełmie górą byli goście (2:0), natomiast w Lublinie, w ostatnim spotkaniu Motoru na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich, padł bezbramkowy remis. W kolejnym sezonie Motor z ligowej rywalizacji z Chełmianką wychodził już zwycięsko i to dwukrotnie (wygrane 3:1 w Lublinie i 4:1 w Chełmie). Żółto-biało-niebieskim gorzej wiodło się jednak w meczach pucharowych. W dwóch ostatnich spotkaniach finałowych Wojewódzkiego Pucharu Polski rozgrywanych na Arenie Lublin chełmianie okazywali się lepsi od Motoru zwyciężając w sezonie 2014/2015 1:0 i rok później po serii rzutów karnych 4:2 (2:2 w meczu, 3:3 po dogrywce).

Oprócz meczów ligowych i pucharowych Motor mierzył się z Chełmianką także towarzysko. W lipcu zeszłego roku żółto-biało-niebiescy pokonali w Lublinie drużynę z Chełma 2:0 po bramkach Kamila Stachyry i Szymona Kamińskiego. Z kolei przed trzema tygodniami w sparingu Juniorów Starszych Motoru z Chełmianką, który rozegrany został na bocznym boisku lubelskiego stadionu, padł bezbramkowy remis.

W zespole chełmian występuje obecnie wypożyczony z Motoru Lublin obrońca Michał Maliszewski, a także zawodnicy mający na swoim koncie występy w lubelskim klubie: Damian Falisiewicz oraz Paweł Jabkowski.

Sobotni sparing Motoru z Chełmianką rozpocznie się o godzinie 12:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich na boczne boisko Areny Lublin.

Komentarze