poniedziałek, 6 marca 2017, 16:33

Młodzi Motorowcy idą na wypożyczenia

Jakub Bednara podczas jesiennego meczu ligowego z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Jakub Bednara podczas jesiennego meczu ligowego z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Trzech zawodników Motoru Lublin: Maciej Zagórski, Jakub Bednara oraz Piotr Piotrowski występować będzie wiosną w innych klubach. Wszyscy piłkarze przenoszą się do nowych drużyn na zasadzie wypożyczenia.

Maciej Zagórski w rundzie wiosennej bronił będzie barw Podlasia Biała Podlaska, które podobnie jak Motor występuje obecnie w III lidze. Jesienią 20-latek wystąpił w pierwszym zespole żółto-biało-niebieskich tylko w jednym meczu (90 minut w przegranym 0:1 spotkaniu z Sołą Oświęcim).

19-letni pomocnik Jakub Bednara, który jesienią zaliczył 4 mecze w drużynie Motoru, przenosi się do IV-ligowej Lublinianki. Z kolei powracający do gry po długiej kontuzji rówieśnik Jakuba Bednary – Piotr Piotrowski wiosną rywalizował będzie o miejsce w bramce Stali Kraśnik, która podobnie jak Lublinianka walczy o punkty w lubelskiej IV lidze.

Wypożyczenie młodych zawodników Motoru do innych klubów będzie dla nich szansą na zdobywanie boiskowego doświadczenia poprzez regularne występy przeciwko drużynom z III i IV ligi.

Komentarze