piątek, 10 marca 2017, 09:26

Rusza liga! Motor gra dzisiaj z Cosmosem Nowotaniec

Mecz z Cosmosem Nowotaniec rozpocznie się o godzinie 19:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Mecz z Cosmosem Nowotaniec rozpocznie się o godzinie 19:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Już dzisiaj Motor Lublin rozegra pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej 2017. Na Arenie Lublin żółto-biało-niebiescy podejmować będą Cosmos Nowotaniec.

Zespół z Nowotańca zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli III ligi. Podopieczni trenera Tadeusza Zarzyki na swoim koncie mają 17 punktów, które zdobyte zostały w 17 meczach (4 zwycięstwa, 5 remisów, 8 porażek). Motor Lublin z kolei, z dorobkiem 22 „oczek” znajduje się na miejscu 10. w ligowej tabeli (bilans spotkań: 6-4-6), mając jeszcze do rozegrana zaległy mecz z Sołą Oświęcim.

Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się ze sobą 14 sierpnia ubiegłego roku w Nowotańcu w ramach 2. kolejki III ligi. Żółto-biało-niebiescy pod wodzą trenera Jacka Magnuszewskiego, dla którego był to debiut w roli szkoleniowca pierwszej drużyny Motoru, przegrali z zespołem Cosmosu 1:2. Bramki w tamtym meczu strzelali: dla gospodarzy Ireneusz Zarzyka (dwa gole, pierwszy z rzutu karnego), natomiast honorowe trafienie dla lubelskiej drużyny zaliczył Artur Gieraga, pewnie wykonując podyktowaną przez sędziego jedenastkę.

Najlepszym strzelcem zespołu z Podkarpacia jest 27-letni pomocnik, Piotr Laskowski, który w obecnym sezonie ma już swoim koncie 6 zdobytych bramek. Z kolei w drużynie Motoru najwięcej trafień zaliczył do tej pory występujący na pozycji środkowego obrońcy Artur Gieraga (4 gole).

motor cosmos

Obie drużyny na zwycięstwo czekają od przełomu października i listopada ubiegłego roku. Zespół z Nowotańca swoją ostatnią wygraną odniósł 30 października 2016 r. w Radzyniu Podlaskim, gdzie po zabójczej końcówce meczu pokonał miejscowe Orlęta 4:3. Motor natomiast po raz ostatni zwycięstwo świętował 5 listopada 2016 r. kiedy to na Arenie Lublin żółto-biało-niebiescy okazali się lepsi – podobnie jak Cosmos tydzień wcześniej – od radzyńskich Orląt (wygrana 3:0). W tym spotkaniu gole również padały w doliczonym czasie gry: dwie bramki po upływie regulaminowego czasu gry zaliczył występujący w rundzie jesiennej w Motorze Damian Szpak, który przed startem sezonu 2016/2017 trafił do Lublina z… Orląt Radzyń Podlaski.

Początek dzisiejszego meczu Motor Lublin – Cosmos Nowotaniec zaplanowano na godzinę 19:00. Kasy biletowe na Arenie Lublin otwarte będą od godziny 10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Komentarze