Kup bilet online Bilety do kupienia: online na stronie www.bilety.motorlublin.eu, w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6D i Placu Dworcowym 4 (całodobowo), w siedzibie klubu na Arenie Lublin
(w poniedziałek 22.05. w godz. 10:00-16:00 oraz we wtorek 23.05. w godz. 10:00-19:00), a także w dniu meczu w kasach biletowych Areny Lublin (od godz. 10:00).
Przypominamy, iż na mecze rozgrywane w ramach Pucharu Polski nie obowiązują karnety, które upoważniają do wstępu jedynie na spotkania ligowe!
środa, 29 marca 2017, 11:55

Wziąć rewanż za jesień. Motor gra dzisiaj w Oświęcimiu z Sołą

Na inaugurację sezonu Motor uległ w Lublinie drużynie Soły 0:1 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Na inaugurację sezonu Motor uległ w Lublinie drużynie Soły 0:1 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

O godzinie 16:00 w Oświęcimiu rozegrany zostanie dzisiaj zaległy mecz 18. kolejki III ligi pomiędzy Sołą Oświęcim i Motorem Lublin.

Mecz z Sołą, którym Motor miał zainaugurować wiosenne rozgrywki ligowe odbyć miał się 4 marca, jednak z powodu złego stanu boiska w Oświęcimiu spotkanie zostało przełożone na dzisiejszy dzień.

Soła Oświęcim zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli III ligi, trzy pozycje niżej od żółto-biało-niebieskich. W rozegranych dotychczas 19 meczach oświęcimianie zgromadzili 29 punktów (bilans: 8 zwycięstw, 5 remisów, 6 porażek). W ostatnich spotkaniach drużyna prowadzona przez Sebastiana Stemplewskiego zdobywa punkty regularnie. Co więcej, zespół z Oświęcimia jest niepokonany od 8 meczów – po raz ostatni piłkarze Soły przegrali 1 października 2016 roku (wyjazdowa porażka 1:2 z Karpatami Krosno). Warto zauważyć, iż ostatnią drużyną, której udało się pokonać Motor są również Karpaty, które 15 października ubiegłego roku pokonały w Krośnie żółto-biało-niebieskich 1:0. Od tamtego meczu Motorowcy zanotowali serię sześciu spotkań bez porażki.

Jesienne spotkanie pomiędzy drużynami Motoru i Soły, które rozegrane zostało na Arenie Lublin zakończyło się jedno bramkowym zwycięstwem gości z Oświęcimia. Zwycięskie trafienie zaliczył w tamtym meczu 24-letni obrońca Soły, Dawid Wadas.

Najlepszym strzelcem w drużynie gospodarzy jest 29-letni napastnik, Przemysław Knapik, który w sezonie ligowym 2016/2017 ma już na swoim koncie 8 strzelonych bramek. W drużynie Motoru z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem jest występujący w formacji defensywnej 28-letni Artur Gieraga, który po ostatnim meczu ligowym w Daleszycach ze Spartakusem, gdzie udało mu się wykorzystać dwa rzuty karne, powiększył swój bilans bramkowy w obecnym sezonie do 6 trafień.

Zaległe spotkanie 18. kolejki III ligi pomiędzy Sołą Oświęcim i Motorem Lublin rozegrane zostanie dzisiaj o godzinie 16:00. Transmisję na żywo z meczu prowadzona będzie w Perła Sport Pubie na Arenie Lublin. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Komentarze