sobota, 1 kwietnia 2017, 08:18

Zgarnąć znowu komplet punktów. Motor gra dzisiaj z Garbarnią Kraków

Kamil Majkowski i Patryk Słotwiński podczas pierwszego wiosennego meczu na Arenie Lublin z Cosmosem Nowotaniec (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Kamil Majkowski i Patryk Słotwiński podczas pierwszego wiosennego meczu na Arenie Lublin z Cosmosem Nowotaniec (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak przedstawia się bilans wiosennych meczów ligowych Motoru Lublin. Okazję do kolejnej wygranej żółto-biało-niebiescy będą mieli już dzisiaj. O godzinie 17:00 lublinianie podejmować będą na Arenie Lublin zespół Garbarni Kraków.

Robotniczy Klub Sportowy Garbarnia Kraków założony został w 1921 roku. Krakowianie mają na swoim koncie Mistrzostwo Polski zdobyte w 1931 roku (dwa lata wcześniej Garbarnia została także wicemistrzem kraju). Obecnie zespół z Krakowa zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy czwartej III ligi. Drużyna prowadzona przez Mirosława Hajdo do pierwszego w tabeli KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski traci cztery „oczka”. W 20 spotkaniach piłkarzom Garbarni udało się zgromadzić 40 punktów (bilans spotkań: 12 zwycięstw, 4 remisy, 4 porażki). Warto zauważyć, iż krakowianom dobrze idzie gra w meczach wyjazdowych. W rozegranych dotychczas na boiskach rywali 10 spotkaniach Garbarnia przegrała tylko raz, tracąc w sumie tylko 5 bramek.

Motor Lublin do meczu z Garbarnią przystępuje w świetnych nastrojach. Po serii czterech wiosennych zwycięstw lublinianie pną się w górę ligowej hierarchii. 34 punkty zdobyte w 20 meczach dają obecnie podopiecznym Marcina Sasala 5. miejsce w tabeli grupy czwartej III ligi.

Drużyny Motoru i Garbarni po raz ostatni spotkały się ze sobą jesienią ubiegłego roku. W meczu 5. kolejki obecnego sezonu żółto-biało-niebiescy pokonali pewnie krakowian na ich własnym terenie 3:0. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali: Kamil Oziemczuk, Artur Gieraga oraz nieobecny już w zespole Motoru Piotr Piekarski.

Mecz 22. kolejki III ligi gr. IV: Motor Lublin – Garbarnia Kraków rozegrany zostanie dzisiaj o godzinie 17:00 na Arenie Lublin. Kasy biletowe stadionu otwarte będą już od godziny 10:00. Wejściówki do kupienia także w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6D i Placu Dworcowym 4 oraz online na stronie www.bilety.motorlublin.eu.

Wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli pojawić się dzisiaj na Arenie Lublin, zachęcamy do słuchania bezpośredniej relacji z meczu w Radiu Lublin. Więcej informacji na stronie http://radio.lublin.pl/news/58dea21e83ba8875203c9869.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie Motor – Garbarnia! Do zobaczenia na Arenie Lublin!

Komentarze