piątek, 28 kwietnia 2017, 09:55

Motor Lublin podejmuje dzisiaj zespół MKS Trzebinia/Siersza

Czy Motor zgarnie dzisiaj po raz kolejny komplet punktów? O tym przekonamy się już dzisiejszego wieczora (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Czy Motor zgarnie dzisiaj po raz kolejny komplet punktów? O tym przekonamy się już dzisiejszego wieczora (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Przed Motorem kolejny mecz ligowy. Dzisiejszego wieczora na Arenie Lublin żółto-biało-niebiescy zmierzą się z zespołem MKS Trzebinia/Siersza.

Miejski Klub Sportowy Trzebinia/Siersza powstał stosunkowo niedawno, bo w roku 2000 w wyniku fuzji dwóch drużyn: Hutnika Trzebinia i Górnika Siersza. Zespół zgłoszony został do rozgrywek małopolskiej IV ligi. W sezonie 2010/2011 drużyna MKS-u występowała w lidze okręgowej, jednak już po jednym roku zespołowi udało się wrócić do IV ligi. W roku 2014 piłkarze z Trzebini awansowali na jeden sezon do III ligi. Dwa lata później MKS powtórzył ten sukces wygrywając w barażach o awans do III-ligowych rozgrywek z Bocheńskim KS-em.

MKS Trzebinia/Siersza to aktualnie 15. zespół III ligi gr. IV. W rozegranych dotychczas 23 spotkaniach drużyna prowadzona przez Macieja Antkiewicza zgromadziła na swoim koncie 23 punkty (bilans meczów: 7 zwycięstw, 2 remisy i 14 porażek). W ostatniej kolejce ligowej trzebinianie pokonali na własnym boisku zespół Cosmosu Nowotaniec 2:1 po dwóch bramkach Marka Mizi – najskuteczniejszego strzelca MKS-u (10 bramek).

Drużyny Motoru i MKS-u zmierzył się ze sobą tylko jeden raz. W rundzie jesiennej trwającego sezonu Motor Lublin uległ w Trzebini zespołowi gospodarzy 1:3. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali: Marek Mizia, Kamil Włodyka, Dariusz Gawęcki (MKS) oraz Piotr Piekarski (Motor).

Mecz 26. kolejki III ligi pomiędzy Motorem Lublin i MKS Trzebinia/Siersza rozegrany zostanie dzisiaj (28 kwietnia br.) o godzinie 19:00 na Arenie Lublin. Kasy biletowe na stadionie otwarte będą już od godziny 10:00.

Przypominamy także, iż dzisiejszego wieczora pod Arenę Lublin zawita EUROtruck, w którym zobaczyć będzie można m.in. puchar, o który w czerwcu na polskich stadionach, walczyć będzie dwanaście najlepszych młodzieżowych reprezentacji U21 na Starym Kontynencie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na dzisiejsze spotkanie!

Komentarze