wtorek, 2 maja 2017, 10:00

Majówka pod Tatrami. Motor jedzie do Nowego Targu na mecz z Podhalem

W rozegranym jesienią na Arenie Lublin meczu ligowym Motor zremisował z Podhalem Nowy Targ 2:2 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W rozegranym jesienią na Arenie Lublin meczu ligowym Motor zremisował z Podhalem Nowy Targ 2:2 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Już jutro o godzinie 17:00 w Nowym Targu rozegrany zostanie mecz 27. kolejki III ligi, w którym Motor Lublin zmierzy się z miejscową drużyną Podhala.

Podhale Nowy Targ to aktualnie 9. drużyna III ligi gr. IV. Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Sieklińskiego w 24 meczach ligowych zgromadził na swoim koncie 34 punkty (bilans spotkań: 10 zwycięstw, 4 remisy, 10 porażek). Wiosną drużynie z Podhala lepiej idzie w meczach wyjazdowych, niż w spotkaniach rozgrywanych w roli gospodarza. Wydawać by się mogło, iż sztuczna murawa, która znajduje się na płycie stadionu w Nowym Targu jest atutem zespołu z Podhala, jednak nowotarżanie nie zdobyli jeszcze w rundzie wiosennej żadnego punktu na własnym terenie, przegrywając wszystkie trzy spotkania (0:1 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętorzyski, 2:3 z Orlętami Radzyń Podlaski i 0:1 z Sołą Oświęcim). W swoim ostatnim meczu ligowy, który został rozegrany w ostatnią niedzielę, Podhale Nowy Targ pokonało w meczu wyjazdowym drużynę Cosmosu Nowotaniec 2:0.

Motor Lublin po raz ostatni zmierzył się z Podhalem jesienią ubiegłego roku. W rozegranym na Arenie Lublin 28 września 2016 roku meczu 10. kolejki III ligi żółto-biało-niebiescy zremisowali z nowotarżanami 2:2. Bramki dla Motoru w tamtym spotkaniu strzelali: Damian Szpak oraz Artur Gieraga (z rzutu karnego).

Mecz 27. kolejki III ligi pomiędzy Podhalem Nowy Targ i Motorem Lublin rozegrany zostanie jutro (3 maja br.) o godzinie 17:00.

Komentarze