piątek, 12 maja 2017, 19:40

Mecz na szczycie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Motor gra jutro z KSZO

Jesienią ubiegłego roku Motoru uległ na Arenie Lublin drużynie KSZO 0:1 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Jesienią ubiegłego roku Motoru uległ na Arenie Lublin drużynie KSZO 0:1 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Już jutro o godzinie 20:00 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrane zostanie spotkanie, w którym zmierzą się dwie czołowe ekipy III ligi (gr. IV): Motor Lublin i miejscowe KSZO.

Zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski był rewelacją rundy jesiennej. Drużyna, która na początku sezonu 2016/2017 nie była wymieniana w gronie faworytów do awansu, pierwszą część rozgrywek zakończyła na pozycji lidera III ligi, wyprzedzając zespoły Stali Rzeszów i Garbarni Kraków. Runda wiosenna przyniosła jednak załamanie formy drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Pietrasiaka. Pomimo trzech zwycięstw na początku wiosennych rozgrywek piłkarze KSZO przegrali dwa kolejne mecze na własnym terenie (1:2 z JKS 1909 Jarosław i 1:3 z Karpatami Krosno). Porażki z ekipami z Podkarpacia spowodowały, iż na ławce trenerskiej drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do zmiany – trenera Pietrasiaka zastąpił Andrzej Wiśniewski. Od tego momentu zespół KSZO w pięciu spotkaniach zwyciężył dwa razy, dwukrotnie zremisował, a raz musiał uznać wyższość rywali. Słabsza forma KSZO i świetna passa Motoru Lublin spowodowała, iż do jutrzejszego meczu zespół z województwa świętokrzyskiego przystępować będzie w roli wicelidera tabeli, natomiast żółto-biało-niebiescy jako lider.

Po raz ostatni drużyny KSZO i Motoru zmierzyły się ze sobą jesienią ubiegłego roku. W rozegranym 12 października 2016 roku meczu zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego pokonał na Arenie Lublin żółto-biało-niebieskich 1:0. Zwycięskie trafienie dla gości zaliczył w 48. minucie spotkania 27-letni napastnik, Łukasz Jamróz.

Mecz 29. kolejki III ligi pomiędzy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Motorem Lublin rozegrany zostanie jutro (sobota, 13 maja br.) o godz. 20:00. Kibiców, którzy nie będą mogli wspierać dopingiem zawodników Motoru z trybun, zapraszamy serdecznie jutrzejszego wieczora przed telewizory. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP 3 Lublin.

KSZO

Komentarze