piątek, 2 czerwca 2017, 20:09

Zrobić pierwszy z trzech kroków do II ligi. Motor podejmuje jutro Unię Tarnów

Jutrzejszy mecz jest dla kibiców żółto-biało-niebieskich ostatnią w sezonie okazją do zobaczenia zawodników Motoru w akcji na Arenie Lublin (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Jutrzejszy mecz jest dla kibiców żółto-biało-niebieskich ostatnią w sezonie okazją do zobaczenia zawodników Motoru w akcji na Arenie Lublin (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Przed Motorem ostatni w sezonie domowy mecz ligowy na Arenie Lublin. Jutro o godzinie 16:30 żółto-biało-niebiescy podejmą drużynę Unii Tarnów w ramach 32. kolejki III ligi.

Po środowym remisie Garbarnii Kraków z Podlasiem Biała Podlaska żółto-biało-niebiescy znaleźli się w końcu w sytuacji, w której nie muszą się już oglądać na rywali, a sprawa awansu do II ligi jest już tylko i wyłącznie w głowach i nogach zawodników z Lublina. Do końca sezonu Motor rozegra jeszcze 3 spotkania – jutro na Arenie Lublin z Unią Tarnów, 11 czerwca z Orlętami w Radzyniu Podlaskim i i 17 czerwca w Rzeszowie z Resovią. Jeśli żółto-biało-niebiescy pokonają trzech kolejnych rywali, cały Lublin będzie mógł się cieszyć z upragnionego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Motorowcy swój ostatni mecz ligowy rozegrali 20 maja, kiedy to na Arenie Lublin pokonali zespół Karpat Krosno 3:1. Kilka dni później, bo 24 maja, również na lubelskiej Arenie, podopieczni Marcina Sasala odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem w spotkaniu finałowym Lubelskiego Pucharu Polski, wygrywając z IV-ligową Lublinianką 4:1. Od tego momentu zawodnicy Motoru mogli się już skupić tylko i wyłącznie na jutrzejszym spotkaniu z Unią Tarnów, ponieważ w ubiegły weekend mieli do zaliczenia obligatoryjną pauzę w ligowych rozgrywkach.

Unia Tarnów, jutrzejszy przeciwnik Motoru Lublin, zajmuje aktualnie 10. miejsce w III-ligowej tabeli. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Bartkowskiego w dotychczas rozegranych 29 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 37 punktów (bilans meczów: 9 zwycięstw, 10 remisów, 10 porażek). Swoje ostatnie ligowe zwycięstwo tarnowianie odnieśli 14 maja, kiedy to w rozegranym na własnym stadionie spotkaniu pokonali zespół Resovii 4:2. W kolejnych dwóch meczach zespół z Tarnowa przegrywał na wyjeździe 1:2 z Sołą Oświęcim oraz remisował u siebie bezbramkowo z Cosmosem Nowotaniec.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu Unii jest 23-letni pomocnik, Krzysztof Wrzosek. W 27 ligowych występach wpisywał się na listę strzelców 9-krotnie. Pięć ze zdobytych w tym sezonie bramek zawodnik z Tarnowa strzelił wykonując skutecznie podyktowane dla własnej drużyny rzuty karne.

Po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się ze sobą jesienią ubiegłego roku w Tarnowie. W meczu 15. kolejki obecnego sezonu żółto-biało-niebiescy zremisowali z Unią 1:1. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali jedynie gospodarze – samobójcze trafienie zaliczył Marcin Więcek, natomiast gola, który ustalił wynik spotkania zdobył Artur Nowak.

Mecz 32. kolejki III ligi: Motor Lublin – Unia Tarnów rozegrany zostanie jutro (sobota, 3 czerwca br.) o godzinie 16:30 na Arenie Lublin. Kasy biletowe na stadionie otwarte będą już od godziny 10:00.
 


 
dzien dzieckaPrzed jutrzejszym meczem z Unią Tarnów klub wspólnie z ośrodkiem Kibice Razem Motoru Lublin organizuje na stadionie Dzień Dziecka dla najmłodszych kibiców żółto-biało-niebieskich.

Impreza rozpocznie się na 3 godziny przed rozpoczęciem meczu Motor Lublin – Unia Tarnów, czyli o 13:30 na terenie pod sektorem G Areny Lublin (obok sektora Ultras). Podczas Dnia Dziecka z Motorem Lublin na najmłodszych fanów żółto-biało-niebieskich czekać będzie moc atrakcji: konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, wizyta zawodników, miś Benek – maskotka oraz wiele innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi pociechami!

Organizatorami imprezy są Motor Lublin SA oraz Kibice Razem Motor Lublin.

Komentarze