sobota, 24 czerwca 2017, 22:34

Poznaliśmy wszystkich rywali Motoru Lublin w nowym sezonie 2017/2018 III ligi

W przyszłym sezonie Motor zmierzy się m.in. z Chełmianką Chełm, Wisłą Sandomierz, Wiślanami Jaśkowice, czy też z Wólczanką Wólka Pełkińska (fot. Tomasz Lewtak)

W przyszłym sezonie Motor zmierzy się m.in. z Chełmianką Chełm, Wisłą Sandomierz, Wiślanami Jaśkowice, czy też z Wólczanką Wólka Pełkińska (fot. Tomasz Lewtak)

Poznaliśmy ostatnią drużynę, która w zbliżającym się sezonie 2017/2018 dołączy do grona III-ligowców w grupie IV tych rozgrywek.

W dniu dzisiejszym rozegrany został rewanżowy mecz barażowy o awans do III ligi, w którym udział wzięli zwycięzcy dwóch grup małopolskich IV lig – Wiślanie Jaśkowice i Limanovia Limanowa. W spotkaniu, które odbyło się w Skawinie drużyna Wiślan pokonała po dogrywce Limanovię 2:1 (w pierwszym meczu padł remis 1:1) i to zawodnicy z Jaśkowic już niedługo zadebiutują w III lidze.

Oprócz Wiślan Jaśkowice w zbliżającym się sezonie 2017/2018 III ligi zobaczymy również zwycięzcę lubelskiej IV ligi – Chełmiankę Chełm, mistrza świętokrzyskiej IV ligi – Wisłę Sandomierz oraz najlepszą drużynę podkarpackiej IV ligi – Wólczankę Wólka Pełkińska. Dla zespołów Chełmianki i Wólczanki będzie to powrót na ten szczebel rozgrywkowy po rocznej przerwie.

Do III ligi gr. IV nie spadła żadna z II-ligowych drużyn.

 
Komplet drużyn, które występować będą w przyszłym sezonie w III lidze gr. IV:

Avia Świdnik
Chełmianka Chełm (awans z lubelskiej IV ligi)
JKS 1909 Jarosław
Karpaty Krosno
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
MKS Trzebinia/Siersza
Motor Lublin
Orlęta Radzyń Podlaski
Podhale Nowy Targ
Podlasie Biała Podlaska
Resovia Rzeszów
Soła Oświęcim
Spartakus Daleszyce
Stal Rzeszów
Unia Tarnów
Wisła Sandomierz (awans ze świętokrzyskiej IV ligi)
Wiślanie Jaśkowice (awans małopolskiej IV ligi)
Wólczanka Wólka Pełkińska (awans z podkarpackiej IV ligi)

Komentarze