środa, 5 lipca 2017, 20:33

Motor Lublin dołączył do Poland Business Run oraz akcji Pomagam Bardziej

W biegu Lublin Business Run. wystartuje ekipa Motoru Lublin (fot. Tomasz Lewtak)

W biegu Lublin Business Run. wystartuje ekipa Motoru Lublin (fot. Tomasz Lewtak)

Już za dwa miesiące wystartuje Poland Business Run, największa charytatywna sztafeta w kraju. W tym roku po raz pierwszy weźmie w niej udział także Lublin! Każdy mieszkaniec miasta i okolic może zaangażować się w tę ogólnopolską akcję pomocy, kompletując drużynę biegaczy lub włączając się w akcję Pomagam Bardziej.

W Poland Business Run wezmą udział biegacze z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Poznania, Gdańska i po raz pierwszy – z Lublina. Pobiegną, by pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjentem lubelskiej edycji jest Mateusz Krzeszczyk, uczeń II klasy ZSCKR w Okszowie, który w wieku ośmiu lat stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej.

Miasteczko biegowe oraz miejsce startu Lublin Business Run znajdować się będą na Alejach Racławickich przed Lubelskim Centrum Konferencyjnym. W sztafecie weźmie udział 200 pięcioosobowych drużyn.

Fundacja od 2012 roku udzieliła już wsparcia 139 beneficjentom. Charytatywna akcja zgromadziła wielu uczestników – biegaczy, sponsorów, członków zespołów lokalnych oraz ambasadorów, pośród których znajdziemy Barbarę Kurdej-Szatan, Julię Kamińską, Adę Palkę, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Mateusza Janickiego, Antoniego Królikowskiego, Aleksandra Dobę, Rafała Wilka oraz Jakuba Piątka.

W Lublin Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia swojej drużyny poprzez internetowy formularz dostępny na stronie: www.lublinbusinessrun.pl oraz opłacą wpisowe w wysokości 350 zł netto za drużynę.

Motor Lublin został Ambasadorem Lublin Business Run.

Komentarze