Kup bilet online
Sprzedaż biletów prowadzona jest w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo, w siedzibie klubu na Arenie Lublin - codziennie w dni robocze w godz. 9:30-16:30 oraz we wtorek 29.05 w godz. 9:30-18:30, a także w kasach Areny Lublin - tylko w dniu meczu od godz. 10:00. Sprzedaż online: bilety.motorlublin.eu.
wtorek, 11 lipca 2017, 20:03

Jutro Motor zagra z Górnikiem Łęczna

W kadrze Motoru Lublin jest kilku zawodników mających za sobą występy w drużynie Górnika Łęczna (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W kadrze Motoru Lublin jest kilku zawodników mających za sobą występy w drużynie Górnika Łęczna (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W środowe przedpołudnie na bocznym boisku Areny Lublin rozpocznie się drugi mecz kontrolny Motoru Lublin przed startem nowego sezonu. Przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich będzie sąsiad zza miedzy, czyli drużyna Górnika Łęczna.

Jeszcze w zeszłym sezonie Górnik Łęczna rywalizował w Ekstraklasie z takimi zespołami jak Legia Warszawa, czy Lech Poznań. Zespół prowadzony przez trenera Franciszka Smudę rundę zasadniczą zakończył na ostatnim miejscu w tabeli i przez ostatnie 7 kolejek sezonu 2016/2017 musiał bronić się przed relegacją z ligi w grupie spadkowej. Pomimo zwycięstw ze Śląskiem Wrocław i Cracovią w finałowej części sezonu łęcznianie nie zdołali uciec ze strefy spadkowej i w przyszłym sezonie występować będą w Nice I lidze.

Piłkarze Górnika mają już za sobą aż 4 gry kontrolne. W pierwszym meczu sparingowym, który rozegrany został 24 czerwca zielono-czarni zwyciężyli z Polesiem Kock 4:1. W kolejnych trzech spotkaniach zawodnicy z Łęcznej musieli już uznawać wyższość rywali przegrywając 0:1 z Wisłą Płock, 1:5 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza oraz 1:2 z Pogonią Siedlce.

W kadrze Motoru Lublin jest obecnie kilku zawodników, którzy w przeszłości bronili zielono-czarnych barw. Paweł Socha, Julien Tadrowski, Paweł Kaczmarek, Kamil Oziemczuk, Tomasz Tymosiak, Michał Paluch – każdy z tych piłkarzy ma na swoim koncie występy w drużynie z Łęcznej. Kamil Oziemczuk, który jest wychowankiem łęczyńskiego klubu w latach 2005-2006 zagrał z Górnikiem w 17 meczach Ekstraklasy strzelając przy tym 3 bramki.

Podczas jutrzejszego meczu na ławce trenerskiej łęcznian zadebiutuje nowy szkoleniowiec, Tomasz Kafarski. 42-letni trener w przeszłości pracował m.in. w Lechii Gdańsk, czy też Cracovii.

Spotkanie sparingowe Motoru z Górnikiem Łęczna rozegrane zostanie jutro (środa, 12 sierpnia br.) na bocznym boisku Areny Lublin. Początek meczu o godzinie 11:00.

Komentarze