piątek, 14 lipca 2017, 14:40

W sobotę sparing z Hetmanem Zamość

Jutrzejszy sparing Motoru z Hetmanem Zamość rozpocznie się o godzinie 11:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Jutrzejszy sparing Motoru z Hetmanem Zamość rozpocznie się o godzinie 11:00 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Motor Lublin w sobotę rozegra w Zamościu trzeci letni sparing. Rywalem żółto-biało-niebieskich będzie miejscowy Hetman. Nasz zespół wypełnił już prawię połowę planu przygotowań do sezonu 2017/2018.

Sobotni rywal Motoru to lubelski czwartoligowiec, który w minionych rozgrywkach zajął 3. miejsce w tabeli. Ustąpił tylko Górnikowi II Łęczna oraz Chełmiance Chełm, która wywalczyła awans. Taki wynik był dla zamojskich kibiców porażką. Hetman ma bowiem duże aspiracje i chciałby wrócić do III ligi, z której spadł w 2016 roku.

W osiągnięciu celu pomóc ma m.in. zakontraktowany latem Przemysław Żmuda, który spędził w Motorze Lublin ponad 7 lat swojej kariery i był niegdyś ulubieńcem kibiców, a ostatnio grał w Resovii. W barwach Hetmana występuje również Przemysław Kanarek, który grał w Motorze jesienią sezonu 2012/2013.

Podopieczni trenera Marka Motyki po letnich urlopach wrócili do treningów, podobnie jak Motor, 4 lipca. Od tego czasu rozegrali dwa sparingi: najpierw przegrali z Victorią Łukowa/Chmielek 0:2, a potem ograli 4:0 Roztocze Szczebrzeszyn.

Kibice Hetmana z pewnością nie wspominają dobrze ostatnich starć z Motorem. W sezonie 2015/2016, gdy obie ekipy walczyły w III lidze, nasz zespół w Lublinie rozbił zamościan aż 8:0, zaś na wyjeździe wygrał 1:0. Biało-zielono-czerwoni spadli wówczas do IV ligi.

Sparing z Hetmanem będzie już trzecim (na pięć zaplanowanych) letnim meczem Motoru. Sztab szkoleniowy może być zadowolony z dotychczasowego przebiegu przygotowań. Kadra zespołu jest już niemal zamknięta, dlatego nie powinno być obaw o problemy ze zgraniem przed inauguracją ligi (12 sierpnia, z Podhalem w Nowym Targu). Do zespołu dołączyli póki co: Przemysław Szkatuła z Polonii Bytom, Dawid Dzięgielewski z GKS-u Bełchatów, Michał Budzyński i Konrad Nowak z Wisły Puławy oraz Ukrainiec Dmytro Kozban z Weresu Równe.

Nowi zawodnicy w sparingach prezentują się z dobrej strony. Dzięgielewski i Szkatuła szczególnie wyróżnili się w środowym, wygranym 4:2 (1:1) sparingu z Górnikiem Łęczna. Pierwszy zdobył ładnego gola po indywidualnej akcji, a drugi dwukrotnie popisał się pięknymi bramkami po uderzeniach z dystansu. Spotkanie było pokazem siły całej drużyny, która bez większych problemów ograła pierwszoligowego rywala.

Mecz z Hetmanem Zamość rozegrany zostanie jutro (sobota, 15 lipca) o godz. 11:00 na stadionie OSiR w Zamościu lub na boiskach OSiR za zamojską Rotundą. Ostateczna decyzja o miejscu rozegrania sparingu zostanie podjęta rano z uwzględnieniem panujących warunków pogodowych. Informację na ten temat podamy na klubowym Twitterze: www.twitter.com/MotorLublinSA.

Komentarze